Maistas jūsų šunims: kokiais mitais jis yra apipintas?

Tūkstančiai žmonių visame pasaulyje  neįsivaizduoja savo gyvenimo be vieno ar kelių šunų. Tačiau dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad šie augintiniai reikalauja jau ne tiek ir mažai priežiūros. Ir negalėtų būti kitaip – juk tiek daug įvairių elementų yra reikalingi šiems gyvūnams. Na, o maistas –  vienas svarbiausių. Tad, nieko keista, kad šuns mitybos raciono sudarymui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad nors šia tema yra kalbama vis daugiau ir daugiai, šunų maistas vis dar yra apipintas tam tikrais mitais. Tad išsklaidykime juos.

Ant mūsų stalo nėra nei vienas produkto, kuris tiktų ir augintinis.

Mitas, mitas ir dar kartą mitas. Nors iš tiesų geriausia šunims skirti vien tik jiems pagamintą maistą, klaidinga manyti, kad įprastame mūsų racione nėra nei vieno produkto, kuris nebūtų tinkamas mūsų augintiniams. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad kiauliena, vištiena, kalakutiena, veršiena, triušiena ir kai kurios daržovės, tokios, kaip bulvės, morkos, žirneliai ar pupos, tikrai yra tinkamas pasirinkimas jūsų šunims. Tačiau, žinoma  e paslaptis ir tai, kad maždaug apie 80 procentų viso raciono, turėtų sudaryti būtent šunims skirtas maistas. Na, o, jei negalite skirti daug laiko jo įsigijimui, puikiu pasirinkimu taps šunų maistas internetu.

Ir už nedidelę kainą galima įsigyti kokybiško šunų maisto

Mitas. Kaina – ne šiaip sau išgalvotas, o realiomis detalėmis paremtas rodiklis. Tai, išleisdami nedidelė pinigų sumą jūsų tikrai galite sočiai pamaitinti savo augintinį, tačiau taip pat nepamirškite, kad mažiau kainuojantiems produktams pagaminti yra naudojami žemesnės kokybės ingredientai.

Maistas yra skirtas aprūpinti organizmą maistinėmis medžiagomis, tačiau negali padėti išspręsti ta tikrų problemų

Tai – dar vienas mitas ir neabejotinai puiki žinia. Iš tisų maistas ne tik aprūpina organizmą maistinėmis medžiagomis, bet ir gali padėti sušvelninti tam tikras sveikatos problemas, tereikia tinkami pasirinkti. Šiandien jau tikrai galite įsigyti šunųėdalo, kuris yra skirtas sergantiems inkstų ligomis, antsvorio turintiems, o odos ligomis sergantiems šuniukams ir t.t. Toks šunų maistas taip pat gali būti įsigyjamas internetu.

Šunims negali būti paskiriamos specialios dietos

Tai – dar vienas mitas. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad šiems gyvūnams, kaip ir žmonėms, gali būti sudaromos įvairios dietos, kurios padės išspręsti tam tikras problemas, pavyzdžiui, atsikratyti antsvorio, sušvelninti tam tikrų ligų pasekmes ir t.t.

Renkant maistą šuniui, yra svarbu įvertinti tik tai, kokie skoniai jam patinka

Mitas, žinoma, skonis – labai svarbus dalykas, tačiau nereikia pamiršti, kad yra ir dar svarbesnių veiksnių nei  šis. Dėmesį verta atkreipti  į tai, kad labai svarbu įvertinti ir tokius kriterijus, kaip šuns amžius, svoris, aktyvumo lygis, sveikatos būklė ir t.t.

Šunį reikia maitinti vos kartą per dieną

Mitas. Iš tiesų  suaugusiam šuniui reikėtų duoti maisto du kartus, per dieną (tuo atveju, jei jam nėra sudaryta speciali dieta. Na, o štai skanukų tikrai galite duoti vieną kartą per dieną.

Taigi, kaip matyti, šių augintinių mityba nors ir yra plačiai plėtojama tema, ji visgi neatsiejama ir nuo tam tikrų mitų. Visų pirma, dėmesį vertėtų atkreipti į tai, kad egzistuoja ne vienas jūsų kasdienio maisto stalo produktas, kuriuo nedideliu kiekiu galite pavaišinti ir savo augintinį . Tai – mėsa ir paukštiena, o taip pat ir kai kurios daržovės, tokios, kaip morkos, pupelės ar žirneliai. Šunims, kaip žmonėms, gali būti sudaromos specialios dietos, kuri laikantis, bus galima atsikratyti tam tikrų sveikatos problemų ar antsvorio.. Jei nėra numatyta speciali dieta, tokiu atveju, savo augintinį turėtumėte maitinti du kartus per dieną, o, štai skanėstus tikrai pakas vos kartą per dieną. Taip pat svarbu prisiminti, kad kokybiškas maistas kainuoja  brangiau, o jei norite maisto nupirkti greitai bei patogiai, tokiu atveju tiks  šunų maistas internetu.