Verslo dovanos ir etiketas: kas nudžiugins skirtingų šalių atstovus?

Verslo dovanos – savaime suprantamas žingsnis verslo pasaulyje. Visgi, jei manote, kad  išrinkti verslo dovanas yra labai paprasta užduotis, tikrai klystate, kadangi kiekviena šalis yra unikali ir nepakartojama, o papročiai bei tradicijos – taip pat skiriasi. Todėl derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad prieš renkant dovanas, derėtų labai atsakingai pasidomėti, kas tiks geriausiai. Na, o, kad verslo dovanų rebusai būtų išsprendžiami lengviau, kviečiame  atkreipti dėmesį į šias detales.

Vokietija

Yra daugybė tautų, kuriuos tiesiog dievina maistą. Ir Vokietija – pikus to pavyzdys. Todėl, jei norote įteikti verslo dovaną, puikiu pasirinkimu taps valgomi sprendimai, tai – sausainiai, saldainiai, džiovintų vaisių ar riešutų rinkiniai, kava ar arbata, gėrimai, Tuo atveju, jei verslo susitikimai vyks verslo partnerio namuose, galima įteikti ir gėlių puokštę. Jūsų šalį reprezentuojančios intelektualios dovanos, taip pat yra geras pasirinkimas – puikiai tiks knyga ar kvietimas į jūsų šalyje vyksiantį renginį.

Belgija

Kaip žinia, ši šalis garsėja šokoladu ir jo gaminais, tad, nieko keista, jei iš susitikimo su  jos atstovais, grįšite nešini saldžiomis dovanomis. Tačiau taip pat nereikėtų  pamiršti, kad šios šalies atstovus taip pat nudžiugins galimybė susipažinti ir su jūsų šalyje pagamintais saldėsiais. Tad  tradiciniai saldumynai, papildyti kava ar arbata, tikri bus puiki dovana. Taip pat puikiai tiks ir užrašų knygos, parkeriai, kiti biuro reikmenys.

Austrija

Kur kas svarbiau už materialius dalykus, šios šalies žmonėms yra tai, kad kiti asmenys, su kuriais tenka turėti reikalų, būkite punktualūs ir laikytųsi savo žodžio. Tad, jei ruošiatės susitikimui su  žmonėmis iš šios  šalies, būtinai atvykite laiku, o taip pat – sąžiningai laikykitės numatytų sąlygų bei įsipareigojimų. Na, o kalbant apie dovanas, puikiu pasirinkimu taps vynas, šokoladas, saldainiai ar sausainiai, o taip pat – ir smulkios dovanėlėmis, reprezentuojančios jūsų šalį.

Ispanija

Nors šios šalies žmonės dažnai siejami ne tik su itin karštu temperamentu, bet ir nuo garsaus kalbėjimo ir netgi savotiško gebėjimo sukurti chaosą,  daugelį nustebina tai, kad būtent ispanai ypač vertina tuos, kure sąžiningai laikomasi duoto žodžio. Taigi, jei vyksite į verslo susitikimą su šios šalies atstovais, nepamirškite šios svarbios detalės. Be to, nepamirškite, kad šios šalies žmonės yra linkę ypač rimtai vertinti kitų žmonių nuomonę, todėl pirmasis jūsų sudarytas įspūdis apie save bei savo kompaniją, jūsų ištarti žodžiai bei išsakyta pozicija, bus ypač svarbūs ir gali turėti nemenką pagrindą ateities sprendimams. Na, o kalbant apie dovanas, puikiai tiks saldainiai, šokoladas, cigarai, vynas ar smulkūs suvenyrai.

Italija‘

Besiruošiant susitikimui su atstovais iš Italijos, dėmesį vertėtų atkreipti į tai, kad šioje šalyje paplitęs įprotis, likus keliones dienoms iki susitikimo, viską dar aptarti telefonu arba faksu. Rugpjūčio mėnuo yra tas mėnuo, kuomet daugelis kompanijų atostogauja, tad šiuo laikotarpiu verslo susitikimų geriausia iš viso neplanuoti. Kad ir kaip keistai tai beskambėtų, tačiau anglų kalba itališkame verslo pasaulyje nėra labai paplitusi, todėl šios šalies atstovui pirmenybę teikia bendravimui gimtąją kalba, o, jei kita susitikimo pusė negali pasigirti puikiomis žiniomis, geriausiu pasirinkimu tampa sprendimas pasinaudoti vertėjo paslaugomis. Na, o kalbant apie tai, kokio turėtų būti verslo dovanos atstovams iš šios šalies, verta akcentuoti, kad puikiai tiks saldumynai, cigarai, gėrimai, suvenyrai.

Verslo plėtra į užsienio šalis – ypač svarbus etapas, atveriantis daug puikių galimybių. tačiau tam, kad šį procesą galėtumėte kokybiškai įgyvendinti, būtini ir verslo susitikimai. na, o suvokimas, koks yra verslo etiketas kitose šalyse, padės jums žengti sėkmės keliu, tad dovanos verslui tikrai bus puiki pradžia.