Naujųjų „iPad Air“ apžvalga: naujas dizainas ir dar greitesnis procesorius

Technologijų milžinė „Apple“ šį rudenį savo gerbėjams pateikė daug naujienų. Viena iš jų – rugsėjį pristatyti naujieji „iPad Air“ planšetinių kompiuterių modeliai – jau atvyko į Lietuvą.

Pastaruoju metu, didėjant nuotolinio darbo ir mokymosi poreikiui bei vis dažniau bendraujant per atstumą, planšetiniai kompiuteriai išgyvena tikrą atgimimą. Todėl šiemet „Apple“ pristatė ne tik dar greitesnį ir pažangesnį, aštuntos kartos „iPad“, bet ir ypač galingą, naujomis funkcijomis papildytą „iPad Air“.

Naujasis „iPad Air“ – vienas galingiausių rinkoje

Naujasis „iPad Air“ su pačiu galingiausiu „Apple“ procesoriumi „A14 Bionic” skirtas tiems, kurie iš planšetinio kompiuterio tikisi dar daugiau galios ir naujų funkcijų.

„Net 40 proc. greitesnis centrinio procesoriaus (CPU) veikimas, 30 proc. geresnė grafika ir dvigubai greitesnis mašininis mokymasis („Machine learning“) su naujos kartos „Neural Engine“ technologija leidžia „iPad Air“ tapti nauju, patraukliu darbo ar mokymosi įrankiu“, – sako sertifikuotas „Apple“ įrangos sistemų inžinierius Andrej Michailov.

Anot jo, naujasis ketvirtos kartos „iPad Air“ – didžiulis šuolis lyginant su ankstesniu analogišku trečios kartos planšetinio kompiuterio modeliu.

„Šis įrenginys smarkiai pranoksta visus ankstesnius „iPad Air“ įrenginius. Visiškai naujas dizainas, siauresni rėmeliai ir didesnis ekranas, į planšetės viršų perkeltas „Touch ID mygtukas“, sparčiausias procesorius ir nauja 3,8 mln. pikselių vizualinė patirtis tikrai nepaliks abejingų“, – teigia ekspertas.

Šį planšetinį kompiuterį verta rinktis tiems, kam svarbi ypač aukšta vaizdo grafika, piešimo, 3D modelių ir kiti kūrybiniai sprendimai, 4 K vaizdo įrašų redagavimas, muzikos kūrimas, profesionalūs darbo įrankiai ar sudėtingi grafiniai žaidimai.

Taip pat „iPad Air“ yra puikus pasirinkimas skaitymui, mokymuisi, dokumentų tvarkymui, vaizdo skambučiams, kasdieniam darbui ar laisvalaikiui. 

Ilgaamžiškumo garantas

Naujasis modelis pasižymi 10,9 colių „Liquid Retina“ ekranu, naujos kartos „Touch ID“ sensoriumi, nauja 12 MP galine kamera, aukšta plataus diapazono garso kokybe ir antirefleksiniu ekranu, kuris sumažina atspindžius. 

Planšetinį kompiuterį galima rinktis iš sidabro, kosminės pilkos, rausvojo aukso, žalios ir dangaus žydros spalvos.

Naujoji planšetė, kaip ir ankstesni jos modeliai pagaminta iš 100 proc. perdirbto aliuminio. Be to, ji sveria vos 460 gramų ir visiškai įkrauta veikia net iki 10 valandų, tad įrenginį patogu nešiotis su savimi, kad ir kur beeitum. 

A. Michailov pastebi, kad „iPad“ modeliai vertinami ir dėl savo ilgaamžiškumo. Jis neabejoja, kad įsigijus tokį įrenginį, jį naudosite mažiausiai penkerius metus. Reguliarūs operacinės sistemos atnaujinimai leidžia jam nuolat palaikyti naujausias funkcijas.

Naujų priedų palaikymas ir pažangios vaizdo atkūrimo technologijos

Šiame modelyje įdiegta ir nauja USB-C jungtis, skirta priedams ir įkrovimui. Su planšete palaikomas 2-os kartos „Apple Pencil“ pieštukas ir „Magic Keyboard“ bei „Smart Keyboard Folio“ klaviatūros. 

Prie  „iPad Air“ lengvai galima prijungti ir jutiklinį kilimėlį „Magic TrackPad“, kuris leidžia pirštų judesiais valdyti veiksmus planšetėje ir naudotis ja lyg kompiuteriu.

Taip pat šis modelis palaiko naujausias „WiFi 6“ ir „4G Gigabitclass LTE“ technologijas.

Naujame planšetiniame kompiuteryje pritaikytos ir pažangiausios vaizdo atkūrimo technologijos.

Patobulintas ekranas palaiko „P3 Wide Color“ spalvų gamą, kuri ekrane leidžia atvaizduoti daugiau spalvų. Geresnį ekrano matomumą padeda išgauti „True Tone“, kurios pagalba ekranas prisitaiko prie apšvietimo sąlygų, nesvarbu kur bebūtumėte – lauke priešais saulę, tamsoje ar lempos apšviestame kambaryje. Vakare ir naktį galima naudotis patogiu „Night Shift“ sprendimu, kuris sumažina mėlynos šviesos kiekį.

Naujos operacinės sistemos „iPadOS 14“ privalumai

Naujuose „iPad Air“ įrenginiuose veikianti operacinė sistema „iPadOS 14“ dar labiau išplečia planšetinių kompiuterių galimybes.  

Atnaujintas programų valdiklių dizainas, sustiprinta paieškos funkcija, dar geresnė vartotojo sąsaja, patobulinta išmaniojo pieštuko integracija, papildytosios realybės išplėtimas, nauji memoji ir žemėlapiai – tai tik keli iš naujų pakeitimų, kurie suteiks dar kokybiškesnę naudojimosi patirtį.

Be to, naudojantis „iPad Air“ galima dirbti keliomis programomis vienu metu, o internetinėje aplikacijų parduotuvėje „App Store“ galima rasti daugiau nei milijoną „iPad“ modeliams sukurtų aplikacijų mokslams, darbui, kūrybai ar pramogoms.