Graži ir sveika šypsena: kaip ją turėti?

Dažnai yra sakoma, kad sveika ir graži šypsena yra vienas svarbiausių akcentų. Ir iš tiesų su šia nuomone būtų galima ne tik sutikti, bet ir pabrėžti, kad sveikos ir gražios šypsenos svarba yra didesnė nei daugeliui galėtų pasirodyti. Paprastai yra akcentuojama tik tai, kad gražūs ir tvarkingi dantys sukuria puikų estetinį vaizdą, tačiau pamirštama apie jų svarbą fizinei bei emocinei būklei.  Kitais žodžiais tariant, jei norite puikiai jaustis tiek fiziškai, tiek emociškai, graži ir sveika šypsena yra tiesiog būtina. Vis dėlto, ją turėti nėra lengva – tai kasdienių pastangų reikalaujantis darbas.

Dauguma žmonių yra linkę galvoti, kad pakanka vien tik reguliariai valyti dantis ir to tikrai pakaks. Vis dėlto, egzistuoja daugybė ir kitų priemonių bei būdų, kurie  leis turėti sveiką ir gražią šypseną. Taigi, pateiksime daug vertingų patarimų.

Į valgiaraštį įtraukite kuo daugiau naudingų produktų

Ko gero, viena temų, apie kurią galima kalbėti ypač daug, yra maisto produktai. Jau seniai žinoma, kad tinkamai parinkti maisto produktai gali padėti sustiprina tam tikrą kūno dalį arba konkrečias organizmo funkcijas. Lygiai tas pats pasakytina ir apie dantų būklę – jei norite turėti sveikus ir stiprius dantis, į kasdienį  maisto racioną turėtumėte įtraukti kuo daugiau tam tikrų maisto produktų. Taigi, kurie naudingiausi? Pasirodo, norėdami turėti tobulą šypseną, turėtume kuo daugiau ir dažniau valgyti sūrio, jogurto, apelsinų, riešutų, vandens, žaliosios arbatos. Visuose išvardintuose maisto produktuose yra daugybė dantims reikalingų medžiagų.

Dantų pasta ir šepetėlis turi būti reguliariai keičiami

Dar vienas svarbus akcentas, kurio reikėtų nepamiršti visiems, norintiems turėti gražią bei sveiką šypseną, yra reguliarus dantų pastos bei šepetėlio keitimas. Verta akcentuoti, kad daugybė žmonių turi labai blogą įprotį – suradę jiems tinkančią pastą bei komfortišką dantų šepetėlį, jų tiesiog nekeičia. Vis dėlto, toks elgesys tiesiog privalo būti koreguojamas. Ilgainiui dantys pripranta prie pastos, todėl jos poveikis nebėra toks efektyvus, o ant šepetėlio kaupiasi kenksmingos bakterijos. Jų neigiamo poveikiui burnos ertmei išvengsite tuo atveju, jei dantų šepetėlį kas tris mėnesius keisite nauju, o dantų pasta visuomet efektyviai pašalins burnos ertmės nešvarumus, jei bus keičiama kas mėnesį.

Žinokite, kokį dantų šepetėlį pasirinkti

Dantų priežiūra pavadinti tinkama ir puikaus rezultato tikėtis bus sunku tuo atveju, jei pasirinksite netinkamą dantų šepetėlį. Specialistai pataria renkantis naują dantų šepetėlį atkreipti dėmesį į keletą svarbių akcentų. Dantų šepetėlio ilgis turi būti toks, kad vienu metu uždengtų 2 dantis, taip pat reikėtų teikti pirmenybę tiems dantų šepetėliams, kurie turi suapvalintą galvutę. Turintiems savus dantis, reikėtų rinktis minkštą arba vidutinio kietumo šepetėlį, tuo tarpu nešiojantiems protezus labiau tiks kietus šerelius turintys dantų šepetėliai.

Atsisakykite balinimo namų sąlygomis

Ne paslaptis, kad daugelis žmonių yra pasiruošę padaryti viską, kad tik turėtų akinančiai baltą šypseną. Šiam tikslui renkasi įvairias priemones bei būdus, o dantų balinimas namų sąlygomis yra vienas iš jų. Vis dėlto, jei norite iš tiesų turėti gražią ir sveiką šypseną, turėtumėte  atsisakyti minties apie dantų balinimą namų sąlygomis. Praktika rodo, kad dažniausiai yra arba pasirenkamos netinkamos balinimo priemonės arba balinio procesas vykdomas netinkamai. Tai neigiamai veikia dantų emalį ir gali sukelti jų jautrumą. Taigi, pasielgsite kur kas išmintingiau, jei pasirinksite profesionalaus odontologo paslaugas. Dar tinkamesnis pasirinkimas yra odontologas Vilniuje. Tokiu atveju bus užtikrinta aukščiausia šios paslaugos kokybė. Vis dėlto, norintys turėti baltus dantis, turėtų atminti, kad yra viena gudrybė, kurią  įgyvendinti kuo puikiausiai bus galima ir namų sąlygomis. Pasirodo, kai kurie maisto produktai (beje, daugelis juos ypač mėgsta) turi balinamąjį poveikį. Taigi, viskas, ką teriekia daryti, kad šypsena būtų baltesnė, tai – į kasdienį racioną įtraukti kuo daugiau braškių, apelsinų, žemuogių, cinamono ir kokybiško alyvuogių aliejaus.

Pasirūpinkite savo dantenomis

Sveika ir graži šypsena yra neįsivaizduojama ne tik be sveikų ir baltų dantų, bet ir sveikų dantenų. Vis dėlto, praktika rodo, kad žmonės yra linkę jas apleisti, arba mano, kad viskas, ko reikia jų priežiūrai užtikrinti, tai – tik kasdienis dantų valymas. Vis dėlto, jei norite turėti iš tiesų sveikas ir gražias dantenas, teks įdėti šiek tiek daugiau pastangų. Reguliariai skalaukite burnos ertmę ramunėlių nuoviru, o taip rinkitės produktus, savo sudėtyje turinčius bičių pikio. Išvardinti produktai ypač teigiamai veikia dantenų būklę.

Venkite derinio  šalta – karšta

Dar viena sveikos ir gražios šypsenos paslaptis yra derinio šalta – karšta vengimas. Vis dėlto, odontologus ypač liūdina faktas, kad  tokį derinį sudarančius maisto produktus jų pacientai renkasi kone kasdien. Pavyzdžiui, prie karštos kavos yra pasirenkamas šalčiu dvelkiantis patiekalas, o valgydami karštą patiekalą neretai nusprendžia atsigaivinti vėsiu gėrimu. Norintiems mėgautis  maistu ir jo teikiamais pojūčiais, toks derinys iš tiesų patinka, tačiau nė nereikia sakyti, kiek daug žalos gali padaryti dantims. Visų pirma, šalta – karšta derinys labai kenkia dantų emaliui, jį silpnina, tad ilgainiui sumažėja jo atsparumas. Dar daugiau – gali atsirasti dantų jautrumas, geliantis skausmas, pakisti dantų spalva.

Rinkitės odontologijos paslaugas, teikiamas sostinėje

Taigi, jau išvardijome ne vieną puikų būdą, kaip turėti sveiką ir gražią šypseną, tačiau negalima pamiršti ir dar vieno svarbaus dalyko – kad ir kaip atsakingai prižiūrėtumėte dantis, anksčiau ar vėliau, vis tiek bus reikalingos odontologijos paslaugos. Na, o jų prireikus, visada verta rinktis didesniųjų miestų siūlomas paslaugas, pavyzdžiui, puiku pasirinkimu galėtų tapti odontologas Vilniuje. Ir nors dauguma žmonių gali pagalvoti, kad tai – labiau prabangos sprendimas nei būtinybė (juk tokiomis paslaugomis galima pasinaudoti ir kone kiekviename mažesniame miestelyje), iš tiesų būtų galima pateikti ne vieną argumentą, kodėl odontologas Vilniuje yra pats geriausias jūsų pasirinkimas. Visų pirma, reikia pastebėti, kad odontologai, dirbantys sostinėje, turi kur kas geresnes darbo sąlygas nei jų kolegos, dirbantys mažesniuose miestuose. Taigi, tokiu būdu yra užtikrinama aukštesnė paslaugų kokybė. Tačiau tai – dar ne viskas: būtent sostinėje pirmiausia yra išbandomi inovatyviausi dantų gydymo sprendimai. Dar viena priežastis rinktis Vilniuje teikiamas odontologines paslaugas: sostinės klinikos gali pasiūlyti kur kas didesnį paslaugų pasirinkimą. Taigi, tai reiškia, jog vienoje klinikoje jums gali būti atliekamos visos įmanomos odontologijos paslaugos, o tai leis sutaupyti labai daug laiko. Tą patį galima pasakyti ir apie darbui naudojamas medžiagas, įrangą ar metodus – jų pasirinkimas yra kur kas didesnis.