Ką rinktis turintiems verslą: vesti buhalterinę apskaitą savarankiškai ar kreiptis į specialistus?

Jei reikėtų įvardinti galimybes, kurias suteikia nuosavas verslas, tai jų neabejotinai būtų labai daug. Vis dėlto, nereikia pamiršti, kad nuosavas verslas suteikia ne tik daug progų (realizuoti save, dirbti sau, savarankiškai planuoti bei spręsti daugybę dalykų), bet ir priverčia imtis tam tikrų atsakomybių. Viena iš jų – vesti buhalterija. Jei vykdote individualią veiklą ar turite individualią įmonę, tai buhalterinę apskaitą galite vesti savarankiškai. Tačiau, ar iš tiesų verta tai daryti? Pabandykime apžvelgti, dėl kokių priežasčių verta vesti buhalterinę apskaitą savarankiškai ir dėl kokių priežasčių vertėtų kreiptis į buhalterinės apskaitos profesionalus.
Buhalterija verta vesti savarankiškai, nes…
Viena iš priežasčių, dėl kurios buhalterinę apskaitą verta vesti patiems, tai – galimybė mėnesio pabaigoje turėti mažiau išlaidų. Ne paslaptis, kad buhalterijos profesionalų paslaugos kainuoja, tad tikrai iš laidų bus daugiau. Kaip žinia, nedidelius pelnus sugeneruojantys verslai ieško atsakymų į klausimus, ką daryti, kad išlaidos būtų kuo mažesnės. Taigi, jei ir jūs dar tik pradėjote verslą ar tiesiog ieškote būdų, kaip sumažinti išlaidas, savarankiškas buhalterijos tvarkymas gali būti puiki išeitis.
Ne paslaptis ir tai, kad norint, jog buhalterinės apskaitos vedimu rūpintųsi profesionalai, pirmiausia teks juos surasti. Verta pastebėti, kad paklausa šiuo atveju yra ypač didelė – savo paslaugas siūlo tiek šimtai įmonių, tiek šimtai laisvai samdomų specialistų. Ne paslaptis ir tai, kad jei jau nuspręsite, jog jūsų veiklos buhalterinė apskaitą turėtų vesti profesionalai, tai tikrai norėsite, kad jie būtų puikūs savo srities žinovai. Vistik, kol surasite atsakymą į šį klausimą, teks sugaišti iš tiesų nemažai laiko. Tuo tarpu, nusprendę buhalterinę apskaitą vesti patys, sutaupysite tikrai nemažai laiko, nes jo tiesiog nereikės skirti specialistų paieškoms.
Pats metas aptarti ir dar vieną detalę. Jei nuspręsite įdarbinti specialistą, kuris vestų jūsų įmonės buhalterinę apskaitą, tai ne tik jam turėsite mokėti atlyginimą, bet ir paruošti darbo vietą – kad ir kokia kukli ji bebūtų, vis tiek teks skirti papildomų lėšų darbo stalui, kėdei, kompiuteriui, kanceliarijos reikmenimis bei kitoms priemonėmis įsigyti. Tuo tarpu, jei nuspręsite apskaitą vesti patys, tai šių išlaidų tiesiog nebus, nes darbo vietą, t.y., jūsų poreikius atitinkantį darbo kabinetą vis tiek jau būsite įsirengę.
Nepamirškime ir dar vienos detalės – įdarbintas darbuotojas turės teisę į atostogas, be to, susirgęs kreipsis į gydytojus ir gaus nedarbingumo lapelį. Taigi, šios aplinkybės jums sukels nepatogumų ir, galbūt, netgi privers ieškoti pakaitino darbuotojo. Tuo tarpu, jei už buhalterinės apskaitos vedimą būsite atsakingi jūs patys, savo dienotvarkę sudėliosite taip, kad visi būtini darbai būtų atlikti laiku. Taigi, tokiu būdu patirsite mažiau streso.
Buhalterinę apskaitą verta patikėti profesionalams, nes…
Bene viena svarbiausių priežasčių, kodėl verta buhalterinių užduočių atlikimą patikėti profesionalams yra ta, jog tai leis jums sutaupyti labai daug laiko. Žinoma, tai, kiek laiko teks joms paskirti, labai priklausys nuo verslo apimties bei sudaromų sandėrių, tačiau, kaip bebūtų, finansinių dokumentų ruošimas, tvirtinimas bei kiti su tuo susiję veiksmai, iš tiesų reikalauja kruopštumo, atidos, tad ir laiko sąnaudos yra nemažos. Taigi, nusprendę kreiptis į profesionalus, jūs tikrai sutaupyti daug laiko. Belieka tik pridurti, kad būtent tokiu būdu atsiras daugiau papildomo laiko, kurį galėsite skirti kitų tikslų, susijusių su verslo plėtra, įgyvendinimui.
Ne pamirškime ir dar vienos aplinkybės: individualios veiklos ar individualios įmonės savininkai ir taip jau turi prisiimti milžinišką atsakomybę, nes būtent nuo jų priklauso daugybės procesų eiga bei galutiniai rezultatai. Ir nors atsakomybės kiekis visada vertinamas kaip teigiamas dalykas, leidžiantis realizuoti save ir ugdyti tam tikras savybes, verta pastebėti, kad pernelyg didelis atsakomybių skaičius gali turėti ir neigiamos įtakos sveikatai bei sukelti labai daug streso. Taigi, sprendimas rinktis profesionalių buhalterių paslaugas yra puiki galimybė bent dalį darbų perleisti kitiems ir tokiu būdu sumažinti patiriamo streso kiekį; nejausti neigiamo poveikio sveikatai.
Sprendimas samdyti buhalterinių paslaugų įmonė ar laisvai samdomą darbuotoją, yra geresnis sprendimas nei įdarbinti nuolatinį darbuotoją. Ne paslaptis kad, jei nuspręsite įdarbinti nuolatinį darbuotoją, tai jūs būsite įpareigoti ne tik atlygį mokėti, bet ir darbo vietą suteikti. Tai pareikalaus papildomų išlaidų, tuo tarpu pasirinkus laisvai samdomo darbuotojo ar įmonės paslaugas, su šia problema susidurti tikrai neteks. Tačiau ir tai dar ne viskas – nepamirškite, kad nusprendus įdarbinti nuolatinį darbuotoją, kuris būtų atsakingas už buhalterinės apskaitos vedimą, turėsite darbuotojui suteikti teisę į atostogas, taip pat tam tikrų nepatogumų gali atsirasti ir asmeniui susirgus. Taigi, belieka tik daryti išvadą, kad, jei nuspręsite buhalterinės apskaitos vedimą patikėti kitiems asmenims, kur kas naudingesnis pasirinkimas yra rinktis laisvai samdomo darbuotojo ar įmonių paslaugas, o ne įdarbinti nuolatinį darbuotoją.
Na, ir, žinoma, negalima nepaminėti ir dar vieno privalumo, kuris laukia visų, nusprendusiųjų buhalterinės apskaitos vedimą patikėti kitam asmeniui ar įmonei. Nepamirkime, kad buhalterinė apskaita yra viena iš tų sričių, kurią reglamentuoja įvairūs įstatymai, kurie kartas nuo karto yra atnaujinami. Taigi, jei už buhalterinės apskaitos vedimą nuspręsite būti atsakingais jus patys, tai reiškia, kad būsite priversti nuolat domėtis bei sekti šios srities aktualijomis. Tuo tarpu nusprendus pasirinkti profesionalų buhalterių paslaugas, bus galima išvengti šios užduoties. Ne paslaptis ir tai, kad norint užtikrinti puikų buhalterinės apskaitos priežiūros procesų lygį, gali tekti nuolat atnaujinti žinias seminaruose ar mokymuose. Tai taip pat pareikalautų jūsų brangaus laiko bei sudarytų papildomų išlaidų.
Kaip matyti, ir vienas, ir kitas pasirinkimas turi tam tikrų privalumų. Vis dėlto, jei vertintume esamus pranašumus, pamatytume, kad naudingesnis variantas – sprendimas kreiptis į buhalterinės apskaitos profesionalus. Na, o, kiekvienas, nusprendęs pasirinkti būtent šį variantą, netruks pastebėti, kad jo laukia dar viena galimybė rinktis – galite rinktis laisvai samdomus buhalterius ar kreiptis į buhalterines paslaugas teikiančias įmones. Kad, ir ką pasirinktumėte, reikia pastebėti, kad abu sprendimai yra puikūs ir sudarys jums puikią galimybę taupyti savo laiką, pinigus; patirti mažiau streso bei daugiau dėmesio skirti kitiems verslo procesams.