Medžių priežiūra

Medžių pjovimas: kaip užtikrinti šio proceso saugumą?

Ne paslaptis, kad medis gali augti daug dešimtmečių iki kol iškils poreikis jį nupjauti. Na, o tai dienai atėjus, nesunku pastebėti, kad vienas pagrindinių dalykų yra saugumo užtikrinamas. Tad, kaip tai padaryti? Šis iššūkis iš tiesų nemenkas, ypač tuo atveju, jei medžio būklė labai gera ar patys neturite daug patirties šiam darbui atlikti. Taigi, paruošėme keletą puikių patarimų, kurių laikantis, užtikrinti saugumą bus tikrai paprasta.
Neatlikite šio darbo vėjuotą dieną
Dauguma žmonių galvoja, kad viskas, ko reikia saugiam medžio nupjovimui yra tik geri įrankiai ir atidumas, tačiau nereikia pamiršti, kad ne ką mažiau svarbios ir oro sąlygos. Ne paslaptis, kad mūsų šalyje vėtros ar tiesiog gūsingos ir vėjuotos dienos išaušta kur kas dažniau. Ir tokia diena, savaime suprantama, tikrai nėra pati geriausia medžio pjovimui. Jei medžio skersmuo yra didelis, tokiu atveju jo tikrai nenupjausite per minutę. Na, o procesui įsibėjus, (jei pajusite vėjuotą dieną), negalite būti tikri, ar staiga užklups vėjo gūsis nepaspartins medžio virtimo nepageidautina kryptimi ir ar neįvyks nelaimė.
Naudokite tik patikimus ir profesionalus darbo įrankius
Žinoma, nereikia nuvertinti ir įrankių vaidmens. Juk ne veltui yra net posakis – net ir pats sunkiausias darbas gali būti atliekamas nesudėtingai ir kokybiškai, jei bus naudojami geri įrankiai. Taigi, nepamirškite šio posakio ir susiruošę pjauti medį. Naudokite tik profesionalų sukurtus, patikimus ir kokybiškus įrankius. Na, o, jei tokių neturite, nebūtina skubėti jų pirkti – dažnu atveju juos galima tiesiog išsinuomoti. Ir tai, reikia pastebėti, paprastai yra netgi geresnis variantas (jei artimiausiu metu nesiruošiate ir vėl pjauti medžių).
Nebijokite paprašyti pagalbos
Yra daugybė darbų, kuriuos tikrai galime atlikti vieni – neprašydami niekieno pagalbos. Tačiau medžių pjovimas dažniausiai vertinamas kaip tikrų tikriausia išimtis. Yra daugybė priežasčių, kodėl turėtumėte paprašyti kitų pagalbos – pradedant vertingoms pastabomis ir užbaigiant medžio laikymu. Specialistai sako, kad geriausia, kai vieno medžio pjovimą vykdo 2 – 3 asmenys.
Stovėkite ant tvirto ir lygaus pagrindo
Tai, ar pavyks darbą atlikti saugiai, nemaža dalimi priklausys ir nuo to, ant kokio pagrindo stovėsite. Maksimaliam saugumui užtikrinti yra reikalingas tvirtas ir lygus pagrindas. Taigi, jei tokio nėra, būtina įgyvendinti tam tikrus sprendimus, galbūt, sumontuoti specialią pakylą.
Pašalinkite kiek įmanoma daugiau šakų
Medį nupjausite kur kas paprasčiau, lengviau bei greičiau, ir, žinoma, saugiau, jei pirmiausia nugenėsite kaip įmanoma daugiau šakų. Tai atlikus, gerokai sumažės medžio svoris.
O gal geriausia kreiptis į profesionalus?
Vis dėlto verta pastebėti, kad yra ir dar vienas patarimas, kuris gali priversti jus visai kitaip žiūrėti į šią situaciją. Jei laikysitės ką tik išvardintų patarimų, galite būti tikri – saugumas bus užtikrintas. Tačiau maksimaliai saugaus proceso bus galima tikėtis tik tuo atveju, jei rinksitės profesionalų paslaugas. Yra daugybė priežasčių, kodėl reikėtų rinktis būtent jas. Visų pirma, profesionalų komandas sudaro specialius mokymus baigę asmenys, žinantys, kaip turėtų vykti visas procesas – nu pirmojo iki pat paskutiniojo veiksmo. Antra, jums tikrai nereikės eikvoti savo energijos – viskas bus atliktas už jus. Nereikės spręsti, kurią dieną pjauti medį – specialistai patys išrinks tam tinkamiausią laiką. Nereikia pamiršti, kad sprendimas pasirinkti profesionalų paslaugas užtikrins ir dar vieną dalyką – jums nebereikės rūpintis, iš kur gauti įrankių. Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti dar vienos svarbios detalės – jei tik panorėsite, specialistai atliks ir tvarkymo darbus.
Taigi, kaip matyti, laikantis visų išvardintų patarimų, tikrai nebus sunku užtikrinti saugumą. Tačiau nepamirškite, kad maksimalų saugumą užtikrinsite tik tuo atveju, jei pasirinksite profesionalų paslaugas. Toks sprendimas užtikrins, kad procesas bus atliktas saugiai, o, be to, jums tikrai neteks eikvoti savo energijos, gaišti laiko, rūpintis, iš kur gauti darbui reikiamus atlikti įrankius. Be to, jei tik panorėsite, specialistai prieš išvykdami sutvarkys ir savo darbo vietą.
Tad, jei vis dėlto ir nuspręstumėte rinktis būtent šį sprendimą, siūlome atkreipti dėmesį ir į dar kelis patarimus:
• pavasaris ir ruduo yra tie laikotarpiai, kai šias paslaugas teikiančios įmonės gauna ypač daug užsakymų. Tad, jei ir jūs norite, kad medziu pjovimas būtų atliktas kažkuriuo iš šių metų laikų, paslaugą rezervuokite kaip įmanoma anksčiau;
• neretai pasitaiko atvejų, kai paslauga rezervuojama likus net kelioms savaitėms iki atlikimo datos. Natūralu, kad tokiais atvejais būna sunku numatyti, koks oras bus numatytą dieną. Taigi, neturėtumėte nustebti, jei užsakovas nuspręs perkelti paslaugą teikimą kitai dienai, t.y., kai bus palankesnės oro sąlygos;
• kai kurios įmonės siūlo ir dar kelis puikius sprendimus – nupjautą medį supjausto pageidaujamo dydžio gabalais (tad galėsite pasiruošti malkų) arba tiesiog išsiveža medieną. Šie sprendimai užtikrina dar didesnį komfortą.