O kas girdėti apie kartingus Vilniuje?

Ne paslaptis, kad Lietuvos autosporto sostine galima laikyti Kauną, šalia kurio yra įsikūręs ir Nemuno žiedas per metus sukviečiantis į ne vieną dešimtį autosporto renginių tiek profesionalams, tiek ir mėgėjams. Bet kur renkasi autosporto mylėtojai ir adrenaliną mėgstantys sostinės gyventojai.


Greičiausiai būtent Vilnius gali pasižymėti didele pasiūla vis labiau populiarėjančios kartingo pramogos pasiūla, kuri tampa pamaina kitoms autosporto šakoms. Kartingai pagal gyventojų atsiliepimus jau daug kam išmėginta sporto ir pramogos šaka, kurią gali išmėginti tiek su šiuo sportu susiję kartingo sportininkai, tiek ir pramoginius kartingus Vilniuje besirenkantys žmonės.
Kartingai Vilniuje jau ne vieną dešimtmetį traukia tiek vietinių gyventojų dėmesį, tiek ir miesto svečiu. Seniausioje lauko trasoje jau tikrai bent kartą bus apsilankę dauguma vilniečių, na o jaunoji karta tikrai gali pasigirti ir didesniu kartingų Vilniuje pasirinkimu, nes čia kartingais važinėti gali net 4 vietose – 3 iš jų vidaus kartodromai veikiantys bet kuriuo metų laiku ir oru ir viena lauko trasa. Tiesa kartingai po stogu dar nėra sena pramoga, kuria gali pasinaudoti sostinės gyventojai, tokių kartodromų čia atsirado daugiau vos prieš keletą metų, o dabar jau galima pasidžiaugti ir vis labiau inovacijomis pasižyminčiais elektriniais kartingais, kuriuos galima išbandyti ir mažamečiams ir suaugusiems.
Todėl kartingai Vilniuje viena iš pramogų, kurią tiek gali, tiek ir turėtų išmėginti kiekvienas Vilniaus gyventojas.
Kas yra kartingas? Ir kodėl paskutiniu metu Lietuvoje jie vis dažniau linksniuojami? Jei trumpai kartingai – tai pramoga paprastesnės konstrukcijos mašinėlėmis, kurios įprastai valdomos tik stabdžio/gazo pagalba ir, žinoma, vairo. Sudėtingesni kartingai sutinkami jau šios šakos sporte, kurs priklausomai nuo kartingo klasės ir galingumo jie gali turėti ir pavaras. Tačiau pakalbėkime apie pramogą, kas ja gali pasinaudoti ir kaip tai paplitę Lietuvoje.
Kartingus Lietuvoje galima išmėginti bene kiekviename didžiajame Lietuvos mieste – Vilniuje, Kaune, Tauragėje, Druskininkuose, Aukštadvaryje ir t.t. Žinoma, didžiausia kartingų pasiūla dėl gyventojų gausos ir įpročių susiklostė Kaune ir Vilniuje, kur kartingais galima važinėtis tiek po atviru dangumi, tiek vidaus kartodromų trasose.
Kam skirti kartingai? Praktiškai visiems. Visiems jau galintiems mėginti vairuoti. Jais gali būti net keturių metų vaikai, kuriems Kaune ir Vilniuje jau yra galimybės pasinaudoti mažiems vaikams skirtais kartingais – tiek įprastais tiek elektriniais kartingais. Tiesa minėti kol kas tik  kartingai Vilniuje. Tam nereikia išskirtinių gabumų ar fizinio pasirengimo. Tai pramoga, kurią gali išmėginti ir moterys ir vaikai, nors daug kam tai gali atrodyti itin vyriška sporto šaka ir pramogos, tačiau vis labiau griaunam stereotipai apie kartingus ir ši pramoga populiarėja ir tarp moterų. O toms kurios  nemėgsta nešvaros, triukšmo puikiai tik elektriniai kartingai, kurie šiuo klausimu yra visiškai priešingi visiems įprastiems kartingams. Kodėl vertėtų? Nes tai ne tik smagi, azarto ir adrenalino suteikianti pramoga, ypatingai jei mėgstate greitį ir autosportą, bet ir lyginant su minėta sporta šaka – pigiausia jos atmaina. Kartu ji lavina reakciją ir supratimą kaip reikia vairuoti, tad ypač vaikai dažniau važinėjantys kartingais galės turėti pranašumą vėliau persėsdami prie automobilio vairo. Tad privalumų ir argumentų tikrai netrūksta jei esate nors kiek prijaučiantys vairavimui ar kitokiais panašiai pramogai.

kartingai Vilniuje
Rating: 4 based on 10 reviews
Date Reviewed: 01/21/2019
Labai greiti kartingai, kartodrome po stogu