Paskola: būtinybė ar užgaida?

Dar niekada nebuvo tiek daug galimybių pasiskolinti pinigų, kiek jų yra šiandien. Dažnu atveju, pinigų pasiskolinti galima ypač patogiai – ne tik neišeinant iš namų, bet ir vos per kelias minutes. Kai sąlygos tokios patrauklios, natūralu, kad atsiranda ypač daug norinčių pasiskolinti. Ir tai puiku – juk papildomi pinigai reiškia ir papildomas galimybes. Tačiau finansų ekspertai tuo pat metu primena, kad paskola visgi dalykas rimtas ir, kad prieš pasiskolindami, turėtumėte ypač atsakingai apsvarstyti, ar jos jums iš tiesų reikia. Kitais žodžiais tariant, anot ekspertų, daugeliui yra vis dar sunku suprasti, ar paskola iš tiesų yra būtinybė, ar tik užgaida? Kad tai suprasti būtų lengviau, verta atsakyti į šiuos klausimus.

Kokiu tikslu bus naudojami pinigai?

Bene vienas taikliausių klausimų, kurį uždavus bus ypač paprasta suprasti, ar paskola jūsų atveju yra būtinybė, ar tik užgaida, tai – tikslas, kam bus naudojami pinigai. Taigi, tiksliai bei aiškiai įvardinkite, kur naudotumėte pasiskolintus pinigus? Ar juos išleistumėte buitinei technikai? Ar iš šių pinigų pirktumėte priemones, reikalingas namų remontui? O galbūt visi pinigai būtų panaudoti atžalos studijoms apmokėti? Kad ir koks būtų tikslas, jis turi būti tiksliai ir aiškiai įvardintas. Be to, atsakykite sau ir į klausimą, kokios pasekmės jūsų lauktų, jei nuspręstumėte nesiekti šio tikslo? Ir tai bus ypač aiškios bei tikslios gairės, leidžiančios jums suprasti, ar iš tiesų verta skolintis.

Ar šiandien galėtumėte pasiskolinti sau ypač palankiomis sąlygomis?

Dar vienas klausimas, į kurį atsakius bus lengviau suprasti, kas yra greita paskola jūsų atveju – užgaida ar tiesiog būtinybė, yra toks: ar šiandien galėtumėte pasiskolinti sau ypač palankiomis sąlygomis? Vertindami, ar yra galimybė pasiskolinti palankiomis sąlygomis, būtinai atsakykite į šiuos klausimus: kokias palūkas teks mokėti ir ar tai jums netaps finansine našta? Kaip dažnai ir kokiomis sumomis bus mokamos įmokos? Ar yra reikalingas užstatas ir kokio dydžio? Atsakykite sau į šiuos klausimus ir, jei tai padarius bus  taps aišku, kad kažkuri iš šių sąlygų jums yra sunkiai įveikiama, tai – aiškus ženklas, rodantis, kad šiuo metu jums nereikėtų skolintis pinigų.

Taigi, atsakius į šiuos esminius klausimus bus kur kas paprasčiau suprasti, ar paskola ūsų atveju yra būtinybė, ar visgi užgaida, kurią dar galima atidėti tam tikram laiko tarpui. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad nors paskola iš tiesų yra labai puikus dalykas, išsprendžiantis daugybę finansinių problemų, visgi reikėtų taupyti ir patiems, kad su jais susidūrus, galėtumėte kreiptis ne tik į paskolas teikiančias įmones, bet ir galėtumėte ištiesti pagalbos ranką patys sau. Juo labiau, kad taupyti tikrai nėra taip sudėtinga, kaip daugeliui atrodo – taupymas kur kas lengvesnis nei  galėtumėte pagalvoti. Todėl kviečiame susipažinti su šiomis idėjomis, kurias įgyvendinę suprasite – taupyti iš tiesų lengva.

Dienai, kai gaunate atlyginimą, yra diena, kai papildote savo taupyklę – būtent tokios taisyklės reikėtų laikytis, jei norite, kad taupymas būtų efektyvus ir nesudėtingas. Tiesiog kiekvieną mėnesį, tą dieną, kai gaunate atlyginimą, bent 3 ar 5 proc. jo palikite ne parduotuvėje, o taupyklėje. Labai tikėtina, kad į taupyklę atidėtus pinigų sumos net nepasigesite, tačiau jau po metų turėsite solidžią pinigų sumą, kurią prireikus galėsite panaudoti.

Ar tikrai visi jūsų įpročiai yra tinkami? Ne paslaptis, kad kiekvienas iš mūsų turime tokių įpročių, kurie tikrai nėra patys geriausi ir kurių atsisakius, būtų galima išpešti nemenkos finansinės naudos. Vieni laikosi įsitikinimo, kad nevalia įsigyti drabužių ar avalynės per išpardavimus. Dar kiti, bent kelis kartus per dieną mėgsta išgerti kavos  jaukiose kavinaitėse. Tačiau, jei tik pakoreguotumėte savo elgesį ir bent kelis drabužius ar bent kelias batų poras nusipirktumėte išpardavimų metu ar per dieną išgertumėte tik vieną puodelį kavos kavinėje, po metų sutaupyti pavyktų tikrai ne vieną šimtą eurų. Taigi, kaip matyti, taupymas nėra toks sudėtingas, kaip daugeliui atrodo iš pirmo žvilgsnio – tereikia pakeisti mąstymą, elgesį ir santaupos tikrai bus gausesnės, o prireikus dar didesnio finansinio pastiprinimo,  verta imti ir paskolą bei  drąsiai įgyvendinti savo sumanymus