Reikalingos kremavimo paslaugos? Štai, ką turite žinoti

Kremavimo paslaugos tikrai nėra tas pasirinkimas, kuris mums būtų reikalingas kiekvieną dieną. Galbūt todėl dauguma žmonių nežino svarbios informacijos, kuri paverstų. Tad kviečiame jus sužinoti daugiau apie kremavimo paslaugas. Kuo daugiau svarbių faktų žinosite, tuo taiklesnius sprendimus priimsite.
Kodėl apskritai turėtų būti pasirinktos kremavimo paslaugos?
Savaime suprantama, pirmiausia reikėtų pateikti atsakymą į klausimą, kodėl apskritai turėtų būti pasirinktos kremavimo paslaugos. Verta pabrėžti, kad tai yra pats ekologiškiausias bei higieniškiausias laidojimo būdas. Beje, tai yra puikus pasirinkimas ir tiems, kurie gyvena ypač įtemptu ritmu arba apskritai negyvena Lietuvoje – šiems žmonėms yra kur kas sudėtingiau rasti laiko tinkamai prižiūrėti artimųjų kapus. Nepamirškime ir fakto, kad vietos kapinėse vis mažėja, todėl urnos tampa ypač kompaktišku pasirinkimu.
Kokios paslaugos dar teikiamos?
Netrūksta įmonių, kurios suteiks kremavimo paslaugas. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad įmonės, kurių veiklos pobūdis yra kremavimo paslaugos, dažniausiai teikia ir kitas papildomas paslaugas ir tai yra puikus pasirinkimas, kadangi laidotuves rengiantys asmenys sutaupo laiko bei patiria mažiau streso. Taigi, paprastai siūlomi ir tokie sprendimai: reikalingų dokumentų sutvarkymas; mirusiojo kūno nuvežimas į krematoriumą ir pelenų pargabenimas; šarvojimas.
Ir jūs galite prisidėti prie to, kad procesas būtų dar draugiškesnis aplinkai
Nors krematoriumų statytojai ir vykdytojai investuoja milžiniškas sumas tam, kad būtų užtikrinamas įvairus ir saugus kremavimo procesas, verta akcentuoti, kad ir pats paslaugos užsakovas gali prisidėti prie to, kad šis procesas būtų dar draugiškesnis. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad paslaugos užsakovas gali (tai nėra būtinybė, viskas priklauso nuo paslaugą užsakiusio asmens), gali rinktis nedažytą ir nelakuotą, t.y., jokios apsauginėmis medžiagomis nepadengtą karstą. Taigi, tokiu atveju kremavimo procesas būtų ekologiškesnis bei trumpesnis.
Kokią urną pasirinkti?
Savaime suprantama, kremavimo paslaugos yra neįsivaizduojamos ir be urnos. Šiandien urnos sudaro labai didelį pasirinkimą, tad tikrai bus iš ko pasirinkti. Galite rinktis pagal dydį, spalvą ar dizaino sprendimus. Tačiau bene labiausiai dėmesį reikėtų kreipti į tai, iš ko yra pagaminta urna. Šiuo aspektu – pasirinkimas taip pat labai didelis: galite rinktis keramikines, kompozitines, akmenines, metalines, žalvarines ar medines urnas. Ne paslaptis, kad kiekvienos rūšies urnos pasižymi ir tam tikromis savybėmis, todėl tai gali tapti puikiu orientyru siekiant pasirinkti tinkamai. Štai, pavyzdžiui, medinės urnos puikiai tiks žmonėms, vertinantiems jaukumą, natūralumą, mylintiems gamtą. Akmeninės urnos (dažniausiai gaminamos iš marmuro arba granito), atrodo solidžiai ir kuria šaltumo įspūdį. Keramikinės urnos siejasi su grakštumu, elegancija, klasika, lengvumu ir t.t. Be to, keramikinės urnos yra bene geriausias pasirinkimas ir pageidaujantiems spalvų. Viskas todėl, kad keramika gali būti padengiama spalvotomis medžiagomis, tad jums tikrai neteks apsiriboti vien tik juoda ar pilka spalvomis. Tačiau ir tai – dar ne visi sprendimai. Norintieji išsiskirti, gali rinktis stiklines urnas. Ekspertai pastebi, kad tokias urnas neretai žmonės pasirenka su intencija parodyti bei pabrėžti gyvenimą trapumą. Be to, reikia pabrėžti, kad stiklo urnos dažniausiai yra vienetiniai menininkų kūriniai, todėl atrodo ypač estetiškai. Norintiems maksimaliai estetiško vaizdo, gali tikti krištolo urnos. Bene ilgiausiai tarnauja metalinės urnos. Jos gali būti gaminamos iš įvairaus metalo – žalvario, aliuminio, vario, nerūdijančio plieno ir t.t. Tiesa, verta akcentuoti, kad dauguma žmonių tikrai klysta galvodami, neva metalinės urnos neatrodo dekoratyviai. Nieko panašaus, jos gali būti pasidabruotos ar apauksuotos, todėl užtikrinamas iš tiesų estetiškas vaizdas. Na, o tuo atveju, jei jums yra ypač svarbi ekologija, galite rinktis ekologiškas urnas. Jos pagamintos taip, kad po kurio laiko pačios suirtų, tačiau neterštų aplinkos. Kalbant apie šių gaminių kainą, verta pabrėžti, kad ji priklauso nuo daugybės įvairių veiksnių (žaliavos, dizaino sprendimų, spalvos), tačiau paprastai kaina siekia 200 – 300 eurų.
Ar galima įsigyti urną internetu?
Urną internetu įsigyti ne tik galima, bet ir tikrai verta. Yra net kelios priežastys, kodėl turėtumėte rinktis būtent šį sprendimą. Visų pirma, galėsite sutaupyti labai daug laiko ir jo tikrai liks daugiau kitiems pasiruošimo bei laidotuvių organizavimo darbams atlikti. Antra, gaminį galite įsigyti bet kuriuo sau patogiu metu. Taip pat svarbu akcentuoti, kad kone visos prekybos vietos, kurios yra sudaro galimybę įsigyti urnas internetu, tuo pat metu įgyvendino ir daugiau sprendimų, dėl kurių jūsų apsipirkimas bus itin greitas, paprastas ir patogus. Pavyzdžiui, urnos yra suskirstytos į kategorijas pagal tam tikrus kriterijus; o taip pat dažnu atveju galima pasinaudoti greita paieška.
Specialistai pastebi, kad paskutinei gyvenimo kelionei netgi neįmanoma pasiruošti, nes dažnu atveju tiesiog negalima numatyti, kada tai įvyks. Vis dėlto, kai taip nutinka, reikėtų kuo didesnę dalį visų su laidotuvių organizavimu susijusių darbų bei rūpesčių perduoti profesionalams. Kremavimo paslaugos – taip pat ne išimtis. Kreipkitės į įmones, kurių veiklos pobūdis yra kremavimo paslaugos – bus ne tik atsakingai pasirūpinta šiuo procesu, bet ir suteiktos papildomos paslaugos.