Saulės energija: ar žinote svarbiausius faktus?

Saulės energija – natūralus reiškinys, tačiau daugeliui vis dar kyla įvairių klausimų. Tad, jei ir jums saulės energija yra vis dar mažai patįstama sfera, kviečiame susipažinti su įdomiais bei svarbiais faktais

  • 8 minutės – būtent tiek laiko prireikia, kad saulės šviesa pasiektų mūsų planetą. Ir turi praeiti dar kelios sekundės, kad saulės šviesa pasiektų saulės elektrinių modulius.
  • Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad ir saulės energija taip pat yra matuojama matais. Kaip ir mums visiems puikiai žinoma ir patįstama, ir mūsų visų kasdien naudojama elektros energija, taip ir saulės energija yra matuojama vatais.
  • 2019 metai buvo tikrai ypatingi – tais metais buvo pastatyta didžiausia saulės elektrinė. Tai įvyko Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Kad statinys yra iš tiesų ypatingas savo dydžiu, tai įrodo ir faktas, kad ją sudaro net 3,2 milijardų modulių. Visi šie moduliai ir kiti sprendimai, kurie yra įmontuoti saulės elektrinėje, saulės energiją paverčia elektra, kurios pakanka patenkinti net 90 000 žmonių poreikius.
  • Dėmesį verta atkreipti į tai, kad įvertinus gamybos kaštus bei kitas aplinkybes, išvada aiški: elektros energija palyginti yra pigus ir ekologiškas šaltinis. Tūkstančiai žmonių visame pasaulyje jau pastebėjo saulės energijos privalumus ir jais naudojasi, turėdami galimybę ne tik patenkinti įvairius poreikius, susijusius su patogia buitimi ir mažindami savo išlaidas ir aplinkos užterštumą. Skaičiuojama, kad per artimiausius metus žmonių, besinaudojančių saulės energija skaičius išaugs net kelis kartus.
  • Saulės elektrinė šiandien yra sėkmingai naudojama įvairiems tikslams: pradedant karšto vandens pašildymu ir užbaigiant galimybe naudotis oro kondicionieriais.
  • Ne paslaptis ir tai, kad ne visa saulės energija yra iš karto sunaudojama. Taigi, tokiais atvejais tenka spręsti klausimą: kur patalpinti likutį? Tik nedaugelis žino, kad nesunaudotą energiją galima laikyti saulės baterijose. Vis dėlto, dėl tam tikrų aplinkybių, toks sprendimas yra pakankamai brangus, todėl kur kas geresnis variantas yra saulės energijos saugojimas tinkluose.
  • Daugelis žmonių vis dar yra įsitikinę, kad saulės moduliai – ypač brangiai kainuojantis dalykas. Tačiau – tai netiesa. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad nuo 2008 metų, saulės modulių kaina suma
  • Džiugina ne tik tai, kad saulės energija yra pigesnis ir mažiau aplinką teršiantis pasirinkimas: gera žinia yra ir ta, kad tikrai galima įgyvendinti sprendimus, dėl kurių, bus patenkinti visi mūsų planetos gyventojų poreikiai. Ta, kad taip ir būtų, tereikia įrengti saulės energijos jėgaines 191 000 kvadratinių mylių plote. Na, o įvertinus tai, kad mūsų planetoje iš viso yra net 57 milijonai kvadratinių mylių, nesunku pastebėti, kad toks sumanymas iš tiesų gali būti įgyvendinamas.
  • Verta apstebėti ir kitus šio pasirinkimo privalumus. Visų pirma, reikia akcentuoti, kad saulės jėgainės veikia labai tyliai – todėl idealiai tinka gyvenamųjų kvartalų gyventojams: nebus trikdomas nei jūsų, nei aplinkinių poilsis. Na, ir taip pat svarbu akcentuoti, kad saulės elektrinės nesukuria pavėsio, skirtingai nei vėjo elektrinės, todėl jas ypač patogu įrengti tiesiog ant stogo, taip sutaupant vietos.
  • Na, o pabaigai – dar venas labai svarbus, įdomus, ir svarbiausia – ypač džiuginantis faktas: dėmesį verta atkreipti į tai, kad saulės energija visiškai nieko nekainuoja. Kainuoja tik jėgainių įrengimas ir sprendimai saulės energijos saugojimui.

Taigi, kaip matyti, saulės energija yra puikus pasirinkimas visiems, kurie nori mėgautis kaip ir įprasta patogia buitimi, šių dienų buitinės technikos ar elektronikos įrengimais, šiltu ir  jaukiu gyvenimu, tačiau tuo pat metu nori mokėti mažiau ir mažinti aplinkos užterštumą. Tad rinkitės saulės energijos privalumus jau šiandien ir mėgaukitės jaukiu bei kokybišku gyvenimu išleisdami mažiau pinigų.