Frezavimas su CNC staklėmis: saugos patarimai

Daug skirtingų gaminių galima pagaminti tik tuo atveju, jei bus atliktas frezavimas su CNC  staklėmis. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad frezavimas – ypač atsakingas procesas, reikalaujantis sukurti tam tikras darbo sąlygas, o taip at – reikia ir tam tikrų savybių bei įgūdžių. Labai svarbu laikytis ir tam saugos reikalavimų. Kviečiame susipažinti su kai kurias iš jų.

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad prieš pradedant darbą su šiomis staklėmis, darbuotojas pirmiausia turi patikrinti įrenginius: pažiūrėti, ar nėra iš išorės matomų defektų, pasikeitimų, Jei jie pastebimi, apie tai būtina pranešti už įrenginių eksploatavimą atsakingiems asmenims. Jei frezavimą planuojate atlikti savarankiškai, pastebėję defektus ar pasikeitimus, nepradėkite darbo – kreipkitės į remonto meistrus, kurie įvertins situaciją ir  įgyvendins reikiamus sprendimus. Taip pat prieš pradedant frezavimą, svarbu vilkėti specialius darbo rūbus, kurie būtų pritaikyti pagal jūsų individualų kūno svorį bei ūgį. Geriausia šiuos drabužius įsigyti specializuotos aprangos parduotuvėse. Prieš pradėdami frezavimą, taip pat turėtumėte įsitikinti, ar jūsų darbo drabužiai yra tvarkingi, ar neliko laisva judančių dalių, kurios galėtų būti įtrauktos staklių ir sukelti pažeidimus.

Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas ir apdirbamam ruošiniui. Jis turi būti tinkamai pritvirtintas, kad darbo metu neatsilaisvintų ir nesužeistų dirbančiojo ar aplink esančių žmonių. Tačiau taip at svarbu užtikrinti, kad ruošinys nebūtų ir per daug suspaustos – tokiu atveju, frezavimu metu jis gali išlėkti dideliu greičiu ir ne tik sužeisti dirbantį asmenį, bet ir prakiurdyti kai kurias staklių  dalis. Na, o, ei frezavimo metu bus naudojami daug sveriantys ruošiniai (tokiems yra priskiriami tie, kurie sveria daugiau nei 20 kg, tokiu atveju, juos užkelti ir nuimti reikėtų tik naudojant specialias kėlimo priemones). Tačiau ir tai dar ne viskas: neriekia pamiršti, kad ypač atsakingai reikia elgtis ir su jau apdirbtomis detalėmis: aštrūs jų kampai gali sužeisti. Jau apdirbtas detales padėkit į saugią vietą, kur jie ne tik nekliudytų aplinkiniams žmonėms, bet ir būtų galima išvengti neigiamo aplinkos poveikio.

Labai svarbu ir tai, kad viso proceso metu, būtų užtikrinta tinkama operatoriaus pozicija.  Kitais žodžiais tariant, operatorius turi būti arba prieš valdymo pulto, arba priešais stebėjimo langą. Veikiančios staklės negali būti paliktos be priežiūros: jei jaučiamas poreikis atsitraukti, įrenginys turi būti išjungiamas arba  į darbuotojo vietą turi stoti kitas operatorius.

Tam, kad šios staklės tarnautų ilgai bei pratimai, o frezavimas vyktų sklandžiai, labai svarbu reguliariai vykdyti įrenginių valymo bei priežiūros darbus. Juos taip pat svarbu vykdyti atsižvelgiant į pateiktas rekomendacijas, o svarbiausia – atminti, kad šių darbų metu įrenginiai turi būtų atjungti nuo elektros energijos. Taip pat labai svarbu žinoti irtam tikrus akcentus, apie šių staklių tikrinimą. Taigi, tokio pobūdžio įrenginys turi būti tikrinamas šiais atvejais: prieš įjungiant pagrindinius jungiklius; kiekvienos pamainos  pradžioje, kartą per dieną  (jei yra naudojamasi įrenginiu), kartą per dieną, kartą per savaitę,  o taip pat – ir kas kartą, kai atliekami remonto ar priežiūros darbai.

Tačiau ir tai dar ne viskas: labai svarbu užtikrinti, kad perspėjimo ir informavimo ženklai būtų visuomet aiškiai matomi bei įskaitomi, o, jei nusidėvi, svarbu laiku atnaujinti.

Taigi, jau išdėstėme dalį saugos reikalavimų, kuriuos būtina užtikrinti, jei domina cnc frezavimas staklėmis. Tačiau visada galimas ir dar vienas pasirinkimas, tai – kreipimasis į profesionalus.

Profesionalūs frezuotojai užtikrins, kad darbas bus atliktas greitai, saugiai  kokybiškai, laikantis visų saugos reikalavimų. Be to, jūs sutaupysite labai daug laiko ir tikrai galėsite mėgautis aukščiausios kokybės rezultatu.