Frezavimas: svarbiausi klausimai bei atsakymai

Visi sutiks su tuo, kad frezavimas tikrai nėra tas procesas, kuris daugeliui žmonių būtų reikalingas kiekvieną dieną. Taigi, būtent dėl, kad šis procesas yra reikalingas retai, nieko keista, kad dauguma žmonių nežino svarbios su tuo susijusios informacijos. Na, o dėl nežinojimo, kartais būna priimami ir klaidingi sprendimai, dėl kurių kartais tenka patirti finansinių nuostolių. Tad, kad taip neatsitiktų ir jūsų atveju, ir visada priimtumėte tik tinkamus sprendimus, pats metas sužinoti svarbiausius klausimus ir atsakymus, susijusius su frezavimu.

Kas yra frezavimas ir į kokias rūšis skirstomas šis procesas?

Frezavimu yra vadinamas įvairių medžiagų, tačiau dažniausiai metalo ar medienos pjovimas, kurio metu yra naudojamas pjovimo įrankis – freza, peilių galvutė. Proceso metu apdirbama medžiaga slenka arba stovi vietoje, o pjovimo įrankis taip pat – arba slenka, arba stovi vietoje. Dėl šių aplinkybių, nuo nupjaunamo paviršiaus yra nuimamas numatyto storio sluoksnis, taigi užtikrinamas tikslumas. Taip pat verta akcentuoti, kad frezavimo metu freza arba peiliai dirba ne visą laiką, todėl spėja truputį ataušti, tad dėl šios aplinkybės galima frezuoti labai dideliu greičiu. Taigi, kalbant apie medžiagų apdirbimo būdus, verta akcentuoti, kad jei reikalingas maksimalus tikslumas bei greitis, tuomet frezavimas yra idealus sprendimas. Tiesa, reikia nepamiršti, kad pagal ašmenų išdėstymą, frezavimas yra skirstomas į tam tikras rūšis. Tai – cilindrinis frezavimas, kai ašmenys yra frezos cilindriniame paviršiuje; galinis frezavimas, kai ašmenys papildomai yra ir galiniame frezos paviršiuje, o taip pat ir mišrusis frezavimas, kai dirbama su dvišonėmis, trišonėmis diskinėmis ir galinėmis frezomis bei frezų rinkiniais. Na, o baigiamiesiems darbams atlikti gali būti pasirenkamos ir sferinės frezos.

Kokias medžiagas geriausias apdirbti šiuo būdu?

Kaip jau minėjome pradžioje, frezavimas yra puiku sprendimas, kai reikia apdirbti įvairias medžiagas. Visgi pažvelgus  matyti, kad šiuo būdu dažniausiai apdirbamas yra metalas arba aliuminis, Na, o nežinantiems, kuriai iš šių dviejų žaliavų teikti pirmenybę, tai pirmiausia reikėtų pažvelgti į jų savybes. Štai, pavyzdžiui, aliuminis yra minkštas ir lengvas, jį ypač lengva apdirbti, be to, atsparus ir ugniai. Na, o metalas yra ypač ekonomiškas pasirinkimas, lyginant su aliuminiu, jis kainuoja pigiau, tačiau apdirbti jį yra šiek tiek sudėtingiau.

Kodėl frezavimas turėtų būti atliekamas tik profesionalų?

Tikrai netrūksta priežasčių kodėl šis procesas turėtų būti patikėtas tik profesionalams. Visų pirma, tam kad frezavimas būtų atliktas greitai, tiksliai ir kokybiškai, yra reikalingi tam tikri komponentai. Tai – profesionalios žinios, įgūdžiai ir įranga. Na, o profesionalų komanda yra tie žmonės, kurie ir sujungia šiuos svarbius komponentus – jie žino, kaip turi būti atliekamas šis procesas kokių saugumo reikalavimo būtina laikytis ir, žinoma, šiam darbui atlikti naudoja tik aukščiausios kokybės įrangą.

Kiek kainuoja profesionalus frezavimas?

Dar vienas ypač aktualus klausimas yra susijęs su šio proceso kaina. Kiek tai kainuoja? Dėmesį verta atkreipti į tai kad kainos gali skirtis kadangi tam įtakos turi  keli veiksniai tai – frezuojamas paviršius bei jo plotas o taip pat – profesionalų įkainiai. Todėl kiekvienam kartą, kai susiduriate su frezavimo poreikiu, geriausia kreiptis į profesionalus, pateikti reikiamą informaciją (koki a medžiaga ir koks jos plotas bus frezuojamas), o na specialistai netruks jums pateikti kainos pasiūlymą.

Ar šiai paslaugai gali būti taikomos nuolaidos?

Taip, frezavimui, kaip ir daugybei kitų paslaugų, gali būti taikomos nuolaidos. Tad jei šia paslauga nuspręsite pasinaudoti akcijos metu, tikrai nemažai sutaupysite, iki keliasdešimt procentų.

Taigi, apibendrinant belieka tik pridurti, kad frezavimas yra idealus pasirinkimas, kai reikalingas greitas ir tikslus tokių medžiagų kaip metalas, aliuminis, mediena ir t.t. apdirbimas. Tiesa, norint užtikrinti aukščiausią šio proceso kokybę svarbu kreiptis į profesionalus. Na, o, kalbant apie šios paslaugos kainą verta paminėti, kad jai įtakos turi įvairūs veiksniai, tad tikslią projekto sumą sužinosite tik pateikė tam tikrus duomenis. Na, ir, žinoma, taip pat nepamirškite, kad šiai paslaugai gali būti taikoma nuolaida ir tai yra puikus būdas sutaupyti ne tiki keliasdešimt procentų