Už elektros energiją mokėsite mažiau, jei…

Kad ir koks būstas bebūtų, išlaidos elektros energijai dažnai būna vienos didžiausių ir būtent tai neramina šeimininkus. Pastarieji nuolat ieško būdų, ką daryti, kad išlaidos šiam tikslui būtų mažesnės. Gera žinia ta, kad išeičių tikrai yra ir tik nuo jūsų pačių priklausys, ar jomis pasinaudosite.

Kuo naudingos elektrinės?

Jei norite, kad išlaidos už elektros energiją būtų mažesnės, pats metas investuoti į elektrinę. Jų savininkai ne tik sutaupo, bet ir iš anksto gali apskaičiuoti, bet ir kiek maždaug laiko ši investicija atsipirks. Tačiau ir tai – dar ne viskas: džiugina ir tai, kad kiekvienos elektrinės savininkas, prisideda prie švaresnės gamtos.

Išmintingai išnaudokite dienos šviesą

Daugelis žmonių nustemba sužinoję, kad elektros energijos išlaidas taupyti galima pradėjus tinkamai planuoti savo laiką. Taip, taip, perskaitėte teisingai. Pasirodo, nemaža dalis žmonių ypatingo kruopštumo reikalaujančius darbus kaip siuvimas ar siuvinėjimas, arba tokius užsiėmimus, kaip skaitymas, yra linkę daryti vakare, kai reikalingi papildomi ir svarbiausia –ypač intensyvūs šviesos šaltiniai. Taigi, pats metas išsiugdyti įprotį tokius darbus atlikti dienos metu, kai galima mėgauti natūralia šviesa, o vakarui palikti tik tuos užsiėmimus, kuriems pakanka ypač kuklios šviesos.

Kaip sustatyti baldai kambariuose?

Elektros energijos sutaupyti galima pasitelkus ir dar vieną sprendimą, t.y., tinkamai sustačius baldus kambariuose. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad ypač nemaža dalis žmonių baldus kambariuose sustato taip, kad patys didžiausi bei masyviausi atsiduria greta lango ar židinio. Taigi, tokiu atveju apšvietimas kambaryje tampa nebe toks ryškus ir elektros energijos sunaudojama daugiau.

Ir budėjimo režimu veikiantys įrenginiai priverčia jus patirti išlaidų

Namų ūkiuose galime rasti nuo kelių iki kelių dešimtų įrenginių, kurių veikimui yra reikalinga elektros energija. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti į tai, kad daugybė žmonių turi blogą įprotį – palikti šiuos įrenginius budėjimo režimo. Ir kuo  tai blogai?

Atsakymas labai paprastas – tiesiog atminkite, kad budėjimo režime esantys įrenginiai taip pat naudoja elektros energiją. Nors ir nedaug, tačiau naudoja, ir, jei jūsų namuose tokių įrenginių yra net kelios dešimtys, tai gali būti tikri, kad per metus patiriate ne tokią jau ir menką nereikalingų išlaidų sumą.

Kaip atrodo sąmoningas šeimininkavimas?

Ne paslaptis, kad šeimininkavimas savo namų virtuvėje kiekvienam suaugusiam atrodo tarsi savaime suprantamas dalykas. Rodos, kas čia galėtų būti nesuprantamo, kai diena iš dienos darai tuos pačius veiksmus. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad iš tiesų apie šeimininkavimą galima kalbėti valandų valandas, aptariant svarbius aspektus. Na, o tie, kurie  pageidauja mažesnių sąskaitų už elektros energiją, turėtų susipažinti su atsakingo šeimininkavimo principais. Vienas iš jų yra susijęs su bene kasdien buityje naudojamu įrenginiu – elektriniu virduliu. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad labai didelė dalis žmonių daro labai svarbią klaidą – pripila pusę ar net visą virdulį vandens, nors patiems reikia vos poros puodelio. Taigi, viena iš sąmoningo šeimininkavimo taisyklių skelbia, kad į virdulį vandens įpilti reikia tik tiek, kiek jo planuojama sunaudoti. Jei maistą ruošiatės ant elektrinės viryklės, tai taip pat verta išbandyti vieną gudrybę, kuri taip pat sumažins elektros energijos išlaidas. Taigi, pasielgsite iš tiesų išmintingai, jei likus kelioms minutėms iki maisto gaminimo pabaigos, elektrinę viryklę išjungsite. Laikytis reikėtų ir dar vienos taisyklės – patiekalus gaminti vieną po kito, t.y., pabaigos gaminti vieną, iš karto reikėtų statyti kitą puodą. Beje, gera žinia ir skubantiems – tokiu būdu bus taupomi ne tik pinigai, bet ir laikas.

Taigi, kaip matyti, elektros energijos išlaidas galima mažinti įvairiais būdais, pavyzdžiui, investuoti į elektrinę, išmintingai išnaudoti dienos šviesą, o taip  pat – šeimininkauti sąmoningai ir užtikrinti, kad namuose esantys įrenginiai neveikia budėjimo režime.