Kaip organizuoti vaiko gimtadienį, išlaikant švaresnę aplinką?

Jau ne vienerius metus girdime priminimus bei raginimus, neatsakingi mūsų kasdieniai veiksmai yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl aplinkos tarša didėja įspūdingais mastais. Ir prognozės tikrai nedžiugina  – jei nekeisime savo įpročių, susidursime su iš tiesų rimtomis problemomis. Tad verčiau nelaukti, kol teks spręsti itin sudėtingus galvosūkius kaip išristi iš problemų, kurios kils dėl labai neatsakingo mūsų pačių elgesio. Tad geriau jau šiandien sužinoti apie būdus, kaip galite savo kasdienė ar šventinę veiklą organizuoti taip, kad aplinkai būtų pakenkta kuo mažiau. Ne išimtis ir vaikų gimtadienis. Ne paslaptis, kad atžalų turintys žmonės paprastai stengiasi suorganizuoti kuo  įspūdingesnes gimtadienio šventes. Ir tai – nieko bloga, tačiau bus kur kas geriau, jei pasidomėsite, kaip turėtų būti organizuojamas vaikų gimtadienis, kad būtų  užtikrinta kuo mažesnė tarša.

Nuomos paslaugos – iš arčiausiai jūsų gyvenamosios vietos esančių vietovių

Ne paslaptis, kad norint suorganizuoti įspūdingą vaikišką gimtadienį, dažnai neapsieinama ir be nuomos paslaugų – priklausomai nuo situacijos, pageidavimų bei norų, nusprendžiama išsinuomoti paviljoną, batutą, stambias šventines dekoracijas ir t.t. Ir visa tai yra puiku – šie elementai iš tiesų gali pasitarnauti. Tačiau, jei norite, kad vaiko gimtadienisbūtų organizuojamas užtikrinant kuo mažesnę taršą, reikėtų rinktis tik tas nuomos paslaugas, kurios yra arčiausiai jūsų gyvenamosios vietos.

Vietoje plastikinių indų – popieriniai arba daugkartinio naudojimo

Indai – dar vienas svarbus akcentas, be kurio nepavyktų suorganizuoti jokios šventės. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad nuo to, kokius indus pasirinksite, taip pat nemaža dalimi priklausys tai, ar jūsų  savo vaikui suorganizuotą šventę, bus galima pavadinti draugiška aplinkai. Taigi, jei norite, kad šventė tokia ir būtų, tokiu atveju, vertėtų visiškai atsisakyti plastikinių vienkartinių indų (kadangi plastikas yra labai ilgai), ir vietoje jų naudoti popierinius greitai suyrančius arba daugkartinio naudojimo.

Gaminsite dekoracijas? Naudokite tik popierių arba maisto produktus

Jokia šventė nėra įsivaizduojama be dekoracijų, vaikiškas gimtadienis tuo labiau, nes viskas, kas yra susijęs su vaikais, pirmiausia siejasi su spalvomis, žaismingumu bei nuotaikingumu. Taigi, nesunku pastebėti, kad dekoracijų vaikiškam gimtadieniui niekada nebūna per daug. Tad, nieko keista, kodėl likus bent kelioms savaitėms ar kelioms dienoms iki šventės, nemaža dalis mamų pačios imasi gaminti dekoracijas. Ir tai yra iš tiesų puikus sprendimas, tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad  siekiant suorganizuoti aplinkai draugišką šventę, dekoracijas reikėtų gaminti tik arba iš popieriaus (jis greitai suirs) arba iš maisto produktų (kad, puošmenas būtų galima vėliau tiesiog suvalgyti ir nesusidarytų atliekos).

Žaidimais skatinkite vaikus tausoti aplinką

Ne paslaptis ir tai, kad smagūs ir nuotaikingi žaidimai ra labai svarbi vaikiškų gimtadienių sudedamoji dalis. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad vaikiški žaidimai skaičiuojami šimtais. Taigi, šią šventę  organizuojantiems, svarbu prisiminti, kad draugišką aplinkai galite išreikšti ne tik parinkdami tinkamus indus ar užsakydami nuomos  paslaugas iš arčiausiai jūsų namų esančių vietovių, bet ir  ugdydami jaunosios kartos supratimą, suvokimą apie tai, kaip svarbu išsaugoti kuo švaresnę gamtą. Taigi, jei organizuojate vaikišką gimtadienį ir norite, kad jis būtų kuo draugiškesnis aplinkai, vietoje pramoginių žaidimų į šventės programą, verta įtraukti tuos, kuriuos skatintų vaikų suvokimą apie taršos mažinimą.

Vaiko gimtadienis – nuostabi visos šeimos šventės, kurią šiandien jau tikrai galima suorganizuoti atsižvelgiant į ypač įvairius kriterijus. Draugiškumas aplinkai – taip pat nesunkiai gali būti įgyvendintas. Tad, jei norite suorganizuoti aplinkai draugišką vaikišką gimtadienį, svarbu laikytis šių paprastų taisyklių: nuomos paslaugas užsakyti tik iš tų vietovių, kurios yra arčiausiai jūsų gyvenamosios vietos, vietoje plastikinių  indų naudoti tik popierinius arba daugkartinius, o taip pat – į šventinę programą įtraukti  žaidimus, kurie skatintų vaikų suvokimą apie aplinkos saugojimą.