Kaip užtikrinti ilgą bei patikimą durų tarnavimą?

Durys vienas svarbiausių mūsų namų elementų. Jos ne tik teikia estetinę funkciją, bet ir užtikrina privatumą, o taip pat  apsaugo kambaryje esančius daiktus ar žmones, nuo įvairių veiksnių  vėjo, šalto ar karšto iš lauko sklindančio oro ir t.t. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad durų kiekvieną dieną laukia daugybė įvairių iššūkių pradedant temperatūrų pokyčiai ir užbaigiant tiesioginiais saulės spinduliais; pradedant smūgiais ir užbaigiant netinkamu atidarymu ar uždarymu. Taigi, natūralu, kad kai laukia tiek daug iššūkių, tarnavimo laikas gali būti kur kas trumpesnis nei įprastai. Taigi, kaip reikėtų elgtis, kad durų tarnavimo laikas būtų kuo ilgesnis, kad jos tarnautų patikimai? Turime keletą patarimų.

Jei durys yra medinės…

Kaip žinia, durų gamybai yra naudojamos įvairios žaliavos, o mediena  vienas populiariausių pasirinkimų. Nieko keista, kad būtent mediena yra vienas populiariausių pasirinkimų: kaip žinia, durų gamybai galima naudoti įvairiais medienos rūšis; jos pasižymi puikiomis savybėmis  tvirtumu, stabilumu, estetika, suteikia namams jaukumo ir šilumos, be to, yra visiškai natūrali žaliava.  Vis dėlto jei lygintume medieną, su kitų rūšių žaliavomis, netruktume pastebėti, kad medienos tarnavimo laikas savaime yra trumpesnis. Tad siekiant, kad medinės durys tarnautų kuo ilgiau, verta investuoti į papildomus sprendimus, t.y., maždaug kartą per 6 – erius metus,  jas nudažyti arba nulakuoti.

Kodėl montavimo darbai turi būti patikėti profesionalams?

Kaip žinia tam, kad durys puoštų ir saugotų jūsų namus reikia ne tik jas išsirinkti bei nusipirkti, bet ir pasirūpinti jų montavimu. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad dauguma žmonių, išsirinkę ir nusipirkę duris, nusprendžia jas sumontuoti patys. Ir tai tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas, kadangi dėl profesionalių žinių  ir įgūdžių, o kartais ir įrankių trūkumo, durys sumontuojamos nekokybiškai, todėl ilgainiui tokie procesai kaip jų atidarymas ar uždarymas taip pat vyksta nekokybiškai, tad ir tarnavimo laikas būna trumpesnis nei galėtų. Tad, kad išvengtumėte šio nemalonaus scenarijaus, durų nemontuokite patys – patikėkite šį darbą profesionalams, mėgaukitės ne tik maksimaliai kokybišku rezultatu, bet ir sutaupyti laiku.

Rinkdamiesi duris, atsižvelkite į  erdvės ypatumus

Verta akcentuoti ir tai, kad renkantis duris, reikėtų labai atsakingai įvertinti ir erdvės ypatybės. Jei durys bus montuojamos tokioje erdvėje, kurioje – ypač intensyvūs temperatūrų svyravimai, tai pirmenybę reikėtų teikti tokios, kurios yra tam atsparios. Tačiau ir tai – dar ne viskas: jei durys bus montuojamos  gamybinėse patalpose, ar patalpose kur dažnai vykdomi įvairių daiktų pernešimai bei perkrovimai, tai riekėtų pirmenybę teikti smūgiams atsparioms durims.

Ar tikrai nuo durų rūšies įmontuotos spynos priklauso jūsų namų saugumas?

Na, o pabaigai – dar keli pastebėjimai apie jūsų namų saugumą. Dėmesį verta atkreipti  į tai, kad kalbant apie namų saugumą, labai dažnai svarbų vaidmenį suvaidina durų rūšis bei jose įmontuota  spyna. Dauguma žmonių galvoja, kad būtent nuo to, kokios durys bus pasirinktos, ir nuo to, kokia spyna  jose bus įmontuota, priklausys namuose gyvenančių žmonių ir juose esančių daiktų saugumas. Tačiau tiesa – kitokia tikrai ne viskas priklauso nuo šių veiksnių labai svarbų vaidmenį suvaidins ir tai, kokius papildomus sprendimus priimsite. Tad, jei siekiate užtikrinti kuo aukštesnį namų saugumo lygį, ne tik turėtumėte atsakingai rinktis duris ir spynas, bet ir įgyvendinti kitus sprendimus, pavyzdžiui, įsigyti šunį ar įsirengti judesio daviklius; o taip pat – prieš išvykdami iš namų ilgesniam laikui, sudaryti sutartį su apsaugos bendrovėmis. Pamiršus raktus, visada galite ieškoti įmonių kurių pagrindinė veikla yra – avarinis durų atidarymas.

Taigi, kaip matyti, norint, kad durys tarnautų ilgai, labai svarbūs yra ir jūsų pačių priimami sprendimai. Reikėtų duris rinktis tik po to, kai yra įvertinamos erdvių savybės. Jei pasirenkamos medinės durys, tai jas derėtų lakuoti arba dažyti. Durų montavimas turi būti patikėtas profesionalams. Na, o taip pat svarbu prisiminti, kad jūsų namų saugumas priklauso ne tik nuo pasirinktų durų ar spynos, bet ir nuo kitų sprendimų, pavyzdžiui, judesio daviklių, naudojimosi apsaugos bendrovių paslaugomis ir t.t.