Kremavimas Kaune: kodėl verta rinktis šią paslaugą

Jau ne vienerius metus mūsų šalies gyventojai gali pasinaudoti kremavimo paslauga. Šiuo metu galimybė naudotis šia paslauga yra ir Kaune. Vis dėlto, reikia pažymėti, kad nemažai žmonių vis dar yra linkę svarstyti, ar iš tiesų verta rinkti tokio pobūdžio paslaugą. Jei ir jūs esate vienas iš tų, kuris vis dar svarsto, ar kremavimas Kaune yra vertas jūsų pasirinkimo, pats metas sužinoti visus argumentus, kodėl būtent šiai paslaugai verta teikti pirmenybę.

Taupoma žemė

Viena iš priežasčių, kodėl vertėtų rinktis kremavimo paslaugą Kaune yra ta, jog taip elgdamiesi prisidėsite prie žemės taupymo. Dėmesį reikia atkeipti į tai, jog šis klausimas įgauna dar didesnę svarbą – vietos laidojimui paskyrimas tampa vis opesne problema. Viskas todėl, kad dažnu atveju kapinių ribų nėra įmanoma išplėsti, tuo tarpu esamos vietos nebepakanka. Ne ką mažiau svarbi ir kita detalė – mirštamumas pastaraisiais metai auga, todėl vietos reikia vis daugiau ir daugiau. Nesunku palyginti: įsivaizduokite, kiek vietos užima standartinis kapas ir kiek jos reikia norint palaidoti urną. Skirtumas akivaizdus – norint palaidoti palaikus urnoje, vietos prireiks net kelis kartus mažiau.

Didelė kaina? Gali būti, jog klystate

Ne paslaptis ir tai, kad nemažą dalį žmonių minties pasinaudoti šia paslauga, priverčia ir jos kaina. Ir iš tiesų – paslaugos kaina nėra maža, tačiau tie, kurie galvoja, kad šis pasirinkimas pareikalaus labai daug išlaidų, ko gero, klysta. Nors kremavimas Kaune kainuoja nemažus pinigus, nereikia pamiršti, kad įprastas laidojimo būdas taip pat atneš nemažai išlaidų. Maža to, priklausomai nuo konkrečios situacijos, išlaidos, kurių pareikalaus tradicinis pasirinkimas, gali būti netgi kur kas didesnės nei tos, kurių pareikalaus kremavimas Kaune.

Išlaidos kapo priežiūrai – gerokai mažesnės

Ne paslaptis, kad išlaidos kapo priežiūrai yra labai individualus dalykas – tikslus jų dydis priklausys nuo konkrečių pageidavimų bei poreikių. Vis dėlto, bet kuriuo atveju galima teigti, kad įprasto kapo priežiūra pareikalaus kur kas daugiau išlaidų nei urna su pelenais. Jau minėjome, kad nusprendus pasirinkti kremavimo paslaugą, mažėja laidojimo išlaidos, tačiau mažesnes išlaidas patirsite ir prižiūrėdami kapą. Taigi, belieka tik daryti išvadą, kad net dėl kelių priežasčių kremavimas Kaune yra ekonomiškesnis pasirinkimas nei įprastas laidotuvių scenarijus.

Taupomas laikas

Laikas yra vienas brangiausių dalykų, kurį turime. Jo negalėsime sugrąžinti atgal, todėl yra svarbi kiekviena minutė. Laiko reikšmė ne ką mažiau svarbi ir laidotuvių metu – kiekvienas, netekęs artimojo, nori, kad visos būtinos procedūros būtų atliktos kuo greičiau ir kuo daugiau laiko būtų galima skirti mirusiojo žmogaus pagerbimui. Vis dėlto, pasirinkus tradicinį laidojimo būdą, teks atlikti įvairių procedūrų, tad jos pareikalaus daugiau laiko. Tuo tarpu mirusiojo pagerbimui jo liks mažiau. Taigi, tik jums patiems lieka spręsti, kurį variantą rinktis: švaistyti laiką įvairioms procedūroms ar skirti jį mirusio žmogaus pagerbimui. Tačiau ir tai dar ne viskas – negalime pamiršti ir kapo priežiūros. Tik pagalvokite, kiek laiko teks skirti norint prižiūrėti kapą, kuriame yra urna, ir kiek jo prireiks, norint prižiūrėti tradicinį kapą. Savaime suprantama, kad laiko sąnaudos pirmuoju atveju yra gerokai mažesnės.

Išsprendžiama dar viena opi problema

Verta pastebėti, jog tokios paslaugos, kaip kremavimas Kaune išsprendžia ir dar vieną opią problemą. Emigracijos mastams augant, dažnai galima išgirsti skundų, jog į užsienį išvykę gyventi tautiečiai nebegali užtikrinti tinkamos savo artimųjų kapų priežiūros. Tačiau nereikia manyti, kad ši problema yra neišsprendžiama – priešingai, tereikia priimti tam tikrus sprendimus, na, o vienas iš jų – pasinaudoti kremavimo paslauga.

Mažesnė psichologinė įtampa

Kaip žinia, kiekvienas, patyręs artimo žmogaus netektį, susiduria ne tik su liūdnomis mintimis, emocijomis,  bet ir patiria skausmą, didelę psichologinę įtampą. Vis dėlto, psichologai tvirtina, kad didelės įtampos, skausmo bei blogų emocijų galėtų būti kur kas mažiau tuo atveju, jei pavyktų išvengti kraupaus vaizdo – matyti artimą žmogų karste. Net moksliniai tyrimai patvirtina, jog urna bei kartas visiškai skirtingai veikia žmogaus pasąmonę: antrasis – sukelia daugiau liūdnų minčių.

Sunkią netekties valandą – mažiau rūpesčių

Tie, kurie bent kartą gyvenimą buvo atsakingi už artimo žmogaus laidotuvių organizavimą, ko gero, puikiai žino, kiek daug rūpesčių laukia ir kaip tokią sunkią netekties valandą yra sudėtinga su jais susidoroti. Pasirinkus kremavimo paslaugas, situacija tampa kur kas paprasčiau, kadangi rūpesčių bus mažiau. Be to, šią paslaugą teikianti įmonė gali pasiūlyti ir papildomų paslaugų.

Paslauga naudotis paprasta, nesvarbu, kur gyvenate

Kaip matyti, kremavimas Kaune turi daug puikių privalumų, tačiau prieš baigiant pastebėjimus apie tai, reikia paminėti ir dar vieną aplinkybę: jei gyvenate bet kuriame kitame šalies mieste, o jus domina kremavimas Kaune, atminkite, kad jums bus sudarytos patrauklios sąlygos pasinaudoti šia paslauga.

Tad, jei esate vienas iš tų žmonių, kuris dar nėra tiksliai nuspendęs, ar iš tiesų verta rinktis kremavimo paslaugą, dar kartą įvertinkite šiuos svarbius privalumus: galimybė taupyti laiką bei pinigus; užtikrinti paprastesnę kapo priežiūrą bei taupyti žemės išteklius,  turėti mažiau rūpesčių bei galimybę rinktis papildomas paslaugas, patirti mažesnę psichologinę įtampą, yra pakankamai svarūs argumentai.

Kremavimas Kaune | www.atjautas.lt
Rating: 5 based on 4 reviews
Date Reviewed: 11/15/2018
Ačiū už pagalbą. ir Už puikias kainas