Medžiai – kur kas daugiau nei jų pavėsio teikiama gaiva

Medžiai – natūrali gamtos dalis, be kurios neįsivaizduojame savo aplinkos. Nerasime parkelio ar kiemo, kuriame nebūtų bent vieno medžio. O ar galėtų būti kitaip – juk šis augalas yra mums gyvybiškai svarbus: jie gamina deguonį bei karštą vasaros dieną suteikia pavėsį, Tačiau dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad medžiai iš tiesų yra kur kas daugiau nei vien tik jų pavėsio teikiama gaiva. Medžiai – įvairių rūšių ir kiekvienos rūšies mediena pasižymi tam tikromis savybėmis, todėl gali puikiai pasitarnauti tam tikrai atvejais. Tad  pats metas sužinoti, kada ir kokios rūšis mediena yra geriausias pasirinkimas.

Sibiro maumedis

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtent apie šį medį labai dažnai yra sakoma, kad tai – geriausia, ką mus  gali dovanoti gamta. Dar daugiau, ypač teigiamai šios rūšies medienos atžvilgiu, yra sužaidę ir rinkos dėsniai, kadangi apie jį yra sakoma, kad tvirtos kaip ąžuolas medienos, galima įsigyti už žemą, kaip pušies kainą. Taigi, sprendimas įsigyti sibiro maumedžio medienos reiškia, kad jūs įsigujate iš tiesų kokybės medienos labai patrauklia kaina.

Ne paslaptis, kad medis bendrąja prasme, lyginant su kitų rūšių žaliavomis, turi svarbų trūkumą – yra labai jautrus drėgmei, todėl, jei nebus priimti papildomi sprendimai, pavyzdžiui, jei mediena nebus padengta dažais ar laku, tai gaminys praras patvarumą, bus pažeistas jo vientisumas. Vis dėlto, kai kalbame apie Sibiro maumedį, situacija keičiasi iš esmės, kadangi tai yra ypač drėgmei atspari medienos rūšis. Taip yra todėl, kad būtent Sibiro maumedis yra ypač gausiai padengtas natūraliu impregnantu – sakais. Taigi, ši natūrali sudėtingo medienos dalis patikimai padidina jos atsparumą drėgmei. Taigi, būtent dėl šios priežasties, Sibiro maumedis yra puikus pasirinkimas, kai reikia medienos tokiame interjere ar eksterjere, kur laukia intensyvus kontaktas su drėgme, vandeniu.

Ąžuolas

Vertinat medienos kainas, matyti, kad būtent ąžuolo mediena yra vienas brangiausių pasirinkimų ir tikrai ne be reikalo. Viskas todėl, kad būtent ąžuolo mediena yra viena tvirčiausių, stabiliausių, kokybiškiausių bei patikimiausių pasirinkimų. Ši mediena yra ne tik atspari drėgmei, bet ir puviniui, grybeliams, todėl ypač ilgą laiką bus išlaikyta puiki pirminė šios medienos rūšies struktūra. Ąžuolo mediena puikiai tinka pačioms įvairiausioms sritims – lauko pavėsinių gamybai, grindų gamybai, baldų gamybai.

Uosis

Jeigu vertintume vien tik ilgaamžiškumą, turėtumėte pastebėti, kad šiuo aspektu, uosis nei kiek nenusileidžia ąžuolui, tačiau gera žinia ta, kad nepaisant šios aplinkybės, šios rūšies mediena, turi ir dar kelias puikias savybes, pavyzdžiui, yra lankstesnė už ąžuolą. Na, ir taip pat verta akcentuoti,  kad šios rūšies mediena išsiskiria ypač patraukliu, puikiai  matomu raštu. Uosio mediena pikiai tinka ypač įvairiais atvejais, pavyzdžiui, pirčių ir saunų įrengimui, grindų gamybai, baldų gamybai.

Eglė

Eglės mediena, lyginant su kitų rūšių mediena, išsiskiria svarbia savybe – dėmesį verta atkreipti į tai, kad ši medienos, labiausiai nuo šerdies nutolusio sluoksnio struktūra yra tokia pat, kaip ir pačios šerdies. Taigi, dėl šio priežasties, eglės mediena labai greitai džiūva, todėl paspartinami jos apdorojimo procesai. Be to, ši mediena yra ypač lengva, minkšta ir lanksti. Ji puikiai tinka įvairioms sritims: grindų gamybai, baldų gamybai, fasadų apdailai.

Beržas

Ko jau ko, tačiau šios rūšies medžių mūsų  šalies miškuose yra ypač gausu. Belieka tik pridurti, jog tai yra taip pat puikus pasirinkimas dėl daugelio priežasčių. Visų pirma, ši mediena pasižymi puiku atsparumu dinaminiams krūviams, be to, akustinės savybės – taip pat puikios. Vis dėlto, turi ir trūkumą – bedžiūdamas dažnai supleišėja, todėl ne taip jau ir dažnai naudojamas statyboms, o kur kas dažniau –  baldų arba durų gamybai.