Pamatų liejimas Vilniuje – trys pirmi žingsniai

Pamatų liejimas Vilniuje – trys pirmi žingsniai

Namo statybos džiuginantis iššūkis, juk visi nori turėti savo svajonių namus. Ir pamatų liejimas yra pirmas svarbus žingsnis, kuris tarsi įprasmina svajonę – jei jau pamatai išlieti, reiškia namai tikrai bus pastatyti. Tačiau tam, kad pradžia būtų sklandi, reikia tinkamai pasirinkti pamatus ir juos išlieti. Pamatų liejimas Vilniuje kaip ir kituose miestuose nėra sudėtingas, kai žinai veiksmų seką.

Pirmas žingsnis – atlikite grunto tyrimą

Kokius pamatus pasirinkti priklauso nuo pačio namo projekto – namas turi tam tikrą svorį, atsvaras ir niuansus, kurie lemia kokie pamatai gali tikti namo projektui. Tačiau kita pamatų pasirinkimo formulės dalis yra ne kas kita, o gruntas. Renkantis pamatus būtina atlikti grunto tyrimą, nustatyti koks gruntas yra sklype ir kokie pamatai labiausiai tinkami konkrečiai šiam gruntui ir namo projektui.

Antras žingsnis – parenkite pamatų projektą

Kaip svarbus namo projektas, ne ką mažiau svarbus ir pamatų projektas. Jame nurodoma kokie pamatai, kaip turi būti liejami, kokie svarbiausi pamatų taškai, koks pamatų gylis, koks betonas ir kiek jo reikės. Pamatų projektas – tai dokumentas į kurį pažvelgus statybininkams nekyla klausimų – viskas numatyta. Žinoma, reikėtų nepamiršti laikytis pamatų projekto liejant pamatus. Jei nurodytas gylis, nederėtų „taupyti“ ir daryti kitaip. Tai vėliau gali atsiliepti namo kokybei ir gyvenimo komfortui.

Trečias žingsnis – patikėkite darbus profesionalams

Pamatų liejimas Vilniuje yra paklausi paslauga ir čia esama nemažai darbininkų, kurie gerai išmano vienų ar kitų pamatų liejimo subtilybes. Todėl turint projektą galima drąsiai kreiptis į specialistus su konkrečia užklausa išlieti norimus pamatus. Geriau šį darbą patikėti profesionalams, nei meistrauti patiems. Pamatai yra namo pagrindas, netinkamai juos įrengus, vėliau gali sėsti namas, skilti sienos. Kita vertus, pamatus liejanti įmonė suteikia garantiją, tad jei kas nors būtų negerai, pamatai būtų taisomi.

Tam kad pamatų liejimas Vilniuje vyktų sklandžiai, pirmiausia reikia žengti šiuos tris žingsnius, kurie yra pagrindas, „pamatas“ gerai namo statybai ir vėliasniam kokybiškam gyvenimui savo svajonių namuose.