Pamatų liejimas. Kokių klaidų nedaryti renkantis pamatus?

Pamatų liejimas. Kokių klaidų nedaryti renkantis pamatus? 

Namo pamatai yra vienas svarbiausių namo dalių. Juk gyvenime dažnai naudojame žodį „pamatai“ kalbėdami apie kažko pagrindą, svarbiausią elementą. Ir šios kalbos ne veltui, išties pamatai namui itin svarbūs. Ir nors nematomi, stūksantys po žeme, jie daro įtaką statyboms bei gyvenimo kokybei. Todėl aptarsime kelias dažniausiai pasitaikančias klaidas susijusias su pamatų liejimu. Ir žinoma, tikėsimės, jog jūsų šių klaidų nepadarysite rinkdamiesi pamatų tipą ar statydami namą.

Pamatams reikalingas projektas

Lietuviai auksarankiai. Deja, kartais ne laiku ir ne vietoje. Nors jau rečiau, tačiau vis dar galima rasti statomų namų, kurie neturi pamatų projekto. Šis yra būtinas. Kitas dalykas, būtina sekti pamatų projektu. Jei ten nurodyta koks turi būti pamatų tipas, koks jų gylis, kokį ir kiek betono naudoti, reiškia tomis instrukcijomis ir reikia sekti, jos nėra iš galvos. Projektuotojai apskaičiuoja kokių pamatų reikia konkrečiam namui ir parengia techninį projektą, pagal kurį turi būti liejami pamatai.

Būtinas grunto tyrimas

Tiek daug skirtingų būdų lieti pamatus yra ne todėl, kad būtų įdomiau gyventi, o tam, kad būtų galima saugiai statyti namus nepriklausomai nuo to, koks yra gruntas konkrečioje vietovėje. Deja, žvelgiant į namo sklypą ar prakapsčius braškių vagą nėra įmanoma nustatyti koks gruntas slypi giliau. Tą gali padaryti tik specialūs grunto tyrimai. O jau turint grunto tyrimus projektuotojai gali tinkamai suprojektuoti kokių pamatų reikia.

Patikėkite profesionalams

Pamatų liejimas yra atsakingas ir kruopštus darbas, dažnai reikalaujantis patirties. Todėl, net jei darbas atrodo paprastas, verčiau jį patikėti darbininkams, kurie šią užduotį jau yra atlikę šimtus kartų. Menkiausia klaida vėliau gali lemti namo sienų trūkimą, pamatų sėdimą ar netgi tokias situacijas, kuomet namą tenka griauti ir iš naujo lieti pamatus.Juk to niekas nenori.

Klaidos kainuoja, tad jų geriau paprasčiausiai vengti. Jei statydami namą atliksite grunto tyrimą, pamatus liesite pagal sudarytą projektą, o darbus atliks profesionalai – išvengsite pačių didžiausių klaidų susijusių su namo pamatais.