Paskola verslui: svarbiausi klausimai bei atsakymai

Šiandieniniam verslui yra siūlomo šimtai įvairių sprendimų. O paskola verslui – vienas jų. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad dėl elementaraus informacijos trūkumo, nemaža dalis verslų tiesiog baiminasi naudotis šiuo pasiūlymu arba priima neteisingus sprendimus. Tad, jei ir jūs turite verslą, jei jam reikalingi papildomi pinigai, tačiau nesate tikri, ar verta naudotis paskola verslui, pats metas sužinoti atsakymus į svarbiausius klausimus.

Ar tiesa, kad paskola verslui gali būti įvairi?

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad nemaža dalis žmonių yra įsitikinę, kad paskola verslui, tai – ienas galimas sprendimas. Tačiau visi tie, kurie taip pat galvoja klysta – iš tiesų paskola verslui paima labai daug įvairių sprendimų. Tai gali būti paskola skirta, sąskaitoms apmokėti; paskola, skirta įrangai įsigyti; paskola, skirta darbuotojų mokymui bei tobulinimui; paskola, skirta verslo plėtrai. Taip pat galima rinktis ir paskolą, kuri yra skirta jaunai verslui. Dar daugiau, galima rinktis paskolą mažai įmonei ir įmonei, kurioje dirba daugiau nei keli šimtai darbuotojų.  Taigi, kaip matyti, paskola verslui iš tiesų apima labai daug įvairių sprendimų, todėl pirmiausia svarbu apibrėžti, kokia yra jūsų įmonė ir kokius tikslus norite įgyvendinti ir pagal tai rinktis paskolą. Jei sprendimą priimti savarankiškai yra sunku, reikėtų pasikonsultuoti su specialistais, kurie suteiks daugiau informacijos ir padės išsirinkti tinkamiausią variantą.

Kokius klausimus ir sąlygas būtina nuodugniai išanalizuoti?

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad nusprendus imti verslo paskolą, ypač atsakingai, kruopščiai ir nuodugniai reikėtų išanalizuoti ir tam tikrus klausimus, kad vėliau išvengtumėte nemalonių staigmenų. Vienas tokių klausimų yra susijęs su mokesčiais. Taigi, iš anksto pasidomėkite, kokio dydžio administravimo mokestis bus taikomas. Verta pabrėžti, kad skirtingos įmonės, kurios suteiks tokio pobūdžio paskolą, gali taikyti skirtingo dydžio administravimo mokesčius. Taigi, belieka tik pasidomėti, kuri įmonė gali pasiūlyti patį mažiausią administravimo mokestį.  Dar vienas klausimas, į kurį  verta rasti atsakymą iš anksto, yra toks – pas paskolos naudojimui gali būti taikomi kokie nors ribojimai? Dėmesį verta atkreipti į tai, kad nemaža dalis žmonių, ypač jaunų verslų savininkų,  nė karto nėra girdėję apie tai, kad gautais pinigais bus galima kokybiškai pasinaudoti tik tuo atveju, jei bus atitiktos tam tikros sąlygos. Taigi, pasidomėkite, kokius reikalavimus turi atitikti jūsų verslas, kad turėtumėte galimybę naudotis visais įmanomais pinigais arba rinkitės tokią paskolą teikiančią kompaniją, kad reikėtų atitikti ypač nedaug sąlygų. Pernelyg nustebti nereikėtų ir sužinojus, kad kai kurios paskolos kompanijos gali prašyti jūsų užstato. Žinoma, taip pat svarbu akcentuoti, kad užstatai gali būti labai skirtingo dydžio, todėl tai gali būti dar vienas svarbus rodiklis, sprendžiant klausimą, kokios kompanijos paslaugomis naudotis. Na, ir, žinoma, svarbus yra ir dar vienas klausimas, kuris taip pat pareikalaus išankstinio jūsų dėmesio – per kiek laiko reikės grąžinti paskolą? Svarbu pastebėti, kad skirtingos paskolas teikiančios įmonės gali siūlyti skirtingus grąžinimo terminus, todėl tai yra dar viena svarbi sąlyga, į kurią turėtumėte atkreipti dėmesį spręsdami klausimą, iš kur pasiskolinti.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad nusprendus pasiskolinti pinigų, reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad kreditoriai tikrai vertins ir tam tikrus dokumentus. Tai, kokie dokumentai bus vertinami, priklausys nuo konkretaus kreditoriaus, tačiau paprastai vertinama yra įmonė veikla., kredito balas, finansinės ataskaitos, finansinė verslo situacija, o taip pat ir tai, ar verslas jau turi paskolų.

Taigi, apibendrinant belieka tik pridurti, kad paskola verslui yra iš tiesų puikus sprendimas, kai reikalingi papildomi pinigai. Renkantis paskolą verslui, pirmiausia reikėtų įvardinti, kokia tikslui bus reikalingi pinigai (sąskaitoms apmokėti, įrangai pirkti, darbuotojų tobulinimui ir t.t.), o taip pat – iš anksto reikėtų rasti atsakymus į  tam tikrus klausimus, pavyzdžiui, ar bus reikalingas užstatas ir kokio dydžio palūkanas teks mokėti, o taip pat – svarbu iš anksto atkreipti dėmesį ir į tai, kokie dokumentai ir kokia informacija apie įmonę bus vertinama.