Saulės energijai populiarėjant namų ūkiuose turime vis daugiau paskaičiavimų, kiek ir kaip greitai šis energijos gavimo ir naudojimo būdas atsiperka. Neskaičiuojant gamtos išteklių tausojimo ir ekologijos, tai pats svarbiausias elektros energijos klausimas!
Saulės elektrinės eksploatacijos laikas yra 30-40 metų, o atsiperkamumas – nuo 5 iki 7 metų. Tuo tarpu, kasdieniams elektros poreikiams išleisite net 3-4 kartus mažiau! Skamba įspūdingai, tiesa?
Kur galima įrengti saulės elektrines?
* Ant šlaitinio stogo. Taip tvirtinamos saulės elektrinės – vienas populiariausių pasirinkimų. Kolektorių išdėstymas suplanuojamas maksimaliam našumui gauti, kiekvienu atveju individualiai.
* Ant plokščio stogo. Papildomai sumontuojamos konstrukcijos pasvirimo kampui reguliuoti, ant kurių tvirtinami modeliai. Plokščias stogas taip pat puikiai tinka saulės elektrinei įrengti.
* Antžeminės elektrinės pasirenkamos tuomet, kai pastato stogas netinkamas papildomoms konstrukcijoms montuoti. Tokios elektrinės konstrukcijos yra lengvai prižiūrimos.
* Integruotos į stogą – vietoje įprastos stogo dangos. Tai sprendimas, estetiškam stogo ploto išnaudojimui ir energijos generavimo efektyvumui garantuoti.
* Ant pastato fasado. Taip įrengtos saulės elektrinės ne tik generuoja elektrą, tačiau ir papildomai apsaugopastatą nuo lietaus, sniego ir vėjo poveikio.
Kaip veikia saulės elektrinė?
- Saulės moduliai generuoja saulės energiją ir gamina nuolatinę elektros srovę.
- Nuolatinę srovę įtampos keitiklis pakeičia į kintamą ir tokia srovė jau yra naudojama visiems poreikiams.
- Susidariusi perteklinė elektros energija yra tiekiama į bendrą tinklą (pasaugoti elektros tinklam), o prireikus yra pasiimama atgal. Todėl visas pagamintos ir suvartotos elektros energijos kiekis yra apskaitomas skaitiklyje.
- Įsirengę ir naudodami saulės elektrines nepastebėsite, kad kažkas pasikeitė, tik sumažėjo išlaidos elektros energijai! Įrenginiai veikia tyliai, nereikalauja daug priežiūros.
Galite būti tikri, jog įsirengę saulės elektrinę džiaugsitės ne tik pigiu, tačiau ir tvariu bei ilgalaikiu energijos gaminimo metodu!