Iki vienkartinių sauskelnių išradimo dvidešimto amžiaus viduryje, buvo net sunku įsivaizduoti, kaip stipriai gali pasikeisti ir palengvėti kūdikių auginimas. Iki pat šių dienų, planuojant kūdikio kraitelį galime sugalvoti daugybę buitį palengvinančių dalykų, tačiau sauskelnių tikrai nepralenks niekas. Taigi, kokia šio išradimo istorija?
Pradžioje, kaip ir visos naujienos, vienkartinės sauskelnės turėjo atlaikyti itin kritišką pediatrų, bei pakankamai atsargių tėvų požiūrį ar sauskelnės tikrai nekenks mažiesiems. Nors ilgą laiką sauskelnės buvo apipintos galybe mitų dėl neva kenksmingumo kūdikių sveikatai, daugelis įvairiausių apklausų sauskelnes priskiria į top 30 reikšmingiausių XX a. išradimų.
1946 m. išrastos vienkartinės sauskelnės pirmiausia, be abejo, buvo skirtos lepinti tėvus, nuo to, kaip manoma, ir gavusios vieną populiariausių gamintojų darbinį pavadinimą – pamper ang. lepinti. Sauskelnės ne tik labai stipriai palengvino kūdikių auginimą, tačiau taip pat yra didžiulė pagalba slaugant ligonius, bei kai kuriais atvejais moksle.
Pagrindinis reikalavimas renkantis sauskelnes, be abejo, yra aukščiausia produkcijos kokybė. Tačiau, yra net keli faktoriai į kuriuos turėtumėt atkreipti dėmesį rinkdamiesi:
- Ar tai vienkartinės sauskelnės, ar daugkartinės?
Vienkartinės sauskelnės yra gaminamos iš natūralaus pluošto, kuris šiek tiek lengviau suyra gamtoje, arba iš daugiau dirbtinių medžiagų. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad bet kokiu atveju daugumoje vienkartinių sauskelių yra naudojamos įvairios drėgmę sugeriančios cheminės medžiagos.
Bet kuriuos rūšies sauskelnės yra sukonstruotos iš daug atskirų sluoksnių, kurie nukreipia skystį į vidų, į sugeriančią medžiagą taip, kad išoriniai sluoksniai liktų kuo sausesni.
Daugkartinės sauskelnės gaminamos iš neperšlampančio išorinio sluoksnio, dažniausiai iš dirbtinio pluošto medžiagos ir vidurinės, sugeriančios dalies, kuri sudaryta iš kelių sluoksnių medvilnės, bambuko arba mikropluošto. Tokios sauskelnės gali būti skalbiamos ir naudojamos daugybę kartų.
- Pasidomėkite, kaip panaudotos sauskelnės suyra.
Dažnai vienkartinės sauskelnės yra gaminamos iš lengvai suyrančių natūralių medžiagų. Tačiau pasitaiko atvejų, kadi gamybos procesuose naudojamos cheminės medžiagos yra kenksmingos gamtai. Todėl ieškodami draugiškesnio gamtai sprendimo pasidomėkite gamintoju.
Panaudotas sauskelnes būtina kuo greičiau pakeisti, kad neįvyktų alerginė odos reakcija. Tai priklauso ir nuo sauskelnių sudėties, todėl visuomet svarbiausia rinktis aukščiausios kokybės produktus, atsižvelgti į vartotojų vertinimus ir atsiliepimus.
Rinkdamiesi tarp vienkartinių ir daugkartinių sauskelnių taip pat įvertinkite išlaidas, kadangi vienkartinėms sauskelnėms jos yra didžiulės, net ir skaičiuojant daugkartinių sauskelnių plovimo kaštus.
Sauskelnes galime vadinti išradimu dėl tinginystės, tačiau būdami situacijose, kuomet prireikia jas naudoti visuomet būsime dėkingi žmonėms, kurie jas išrado! Jos tikrai vertos vietos top 30-uke reikšmingiausių XX a. išradimų.