Avariniai medžiai: kokias problemas jie sukelia?

Medžiai – planetos plaučiai, būtent taip neretai yra apibūdinami šie gamtos kūriniai. Ir  iš tiesų, niekas negali nuginčyti fakto, kad medžių teikiama nauda mums yra ypač didelė ir svarbi: jei jie mūsų nesuptų, tikrai negalėtume mėgautis kokybišku gyvenimu. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad netrūksta atvejų, kuomet medžiai gali atnešti ne tik daug naudos, bet ir sukelti daug problemų. Taip paprastai nutinka, kai medžiai yra avarinės būklės. Tad, kokių problemų gali sukelti avariniai medžiai ir kaip jų vengti?

Gali apgadinti jūsų turtą

Automobilis, namas, ūkinės paskirties pastatai ar tiesiog jūsų namų erdvę puošiančios dekoracijos: visa tai yra labai svarbu ir reikalinga. Dar daugiau, norime, kad mūsų įsigytas turtas mums tarnautų ilgai ir patikimai. Tačiau, ar taip ir bus, priklausys nuo daugybės įvairių aplinkybių. Ir viena jų yra ta, kad būtent avariniai medžiai gali apgadinti jūsų turtą, Lūžtančios šakos krisdamos gali ne juokais apgadinti arba visiškai suniokoti tai, kam taupėte ilgus metus.

Gali pakenkti ir žmonėms ar naminiams gyvūnams

Ar avariniai medžiai gali sukelti dar daugiau grėsmės nei apgadinti jums priklausantį turtą? Tikrai taip – būtent avariniai medžiai gali sukelti realų pavojų jūsų, jūsų šeimos narių ar aplinkinių žmonių, o taip pat – naminių gyvūnų sveikatai. Lūžtančios avarinių medžių šakos gali sužaloti ar net tapti tragiško įvykio priežastimi. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad kalbant apie avarinius medžius, dažiausiai yra įsivaizduojama kad jie grėsmę gali sukelti tik  esant vėtrai. Tačiau – nieko panašaus: jei medžių būklė yra avarinė, tokiu atveju labai svarbu suprasti, kad nelaimė (turto apgadinimas ar sveikatos sužalojimas), gali ištikti bet kuriuo metu. Nepamirškite, kad tokios būklės medžiai, bet kada gali nulūžti ir sukelti nelaimę.

Nebėra estetiško vaizdo

Ne paslaptis ir tai, kad medžiai teikia naudą užtikrindamas ne tik pavėsį, švaresnį orą ar vaisių derlių, bet ir estetiška išvaizda puošia aplinką. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti į tai, kad avarinės būklės medžiai dažniausiai jau tikrai nebėra estetiškos išvaizdos. Tad išvada aiški – jūsų namų aplinkos jie tiesiog jau nebepuošia.

Vedamas derlius – gali būti gerokai prastesnis

Didžioji dalis medžių veda ir tam tikrą derlių, kurių mes galime panaudoti pagal įvairias paskirtis. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad avarinės būklės medžiai paprastai jau  nebeišgali vesti kokybiško derliaus.

Traškesio sukeliamas diskomfortas

Svarbu akcentuoti ir tai, kad avarinės būklės medžiai, esant net ir vidutinio stiprumo vėjui, gali sukelti nemenką traškesį bei ūžesį, o taip pat taps kliūtimi ramiam jūsų ir aplinkinių žmonių poilsiui.

Taigi, kaip matyti, tokios būklės medžiai sukelia  ir nemažai įvairių problemų: jie nebeatrodo estetiškai, nebegali vesti kokybiško derliaus, sukelia poilsiui trukdantį traškesį bei ūžesį, na, o svarbiausia – gali apgadinti jums priklausantį turtą ar net sukelti pavojų jūsų gyvybei. Todėl jei turite jums priklausančių avarinių medžių – geriausia – išeitis – jų pjovimas. Žinoma, siekiant užtikrint saugumą ir kokybę, to nereikėtų daryti patiems. Kreipkitės į specialistus, kurie laikydamiesi visų saugumo reikalavimų bei pasitelkę reikiamą įrangą, grietai bei kokybiškai pašalins avarinės būklės medžius ir atliks tvarkymo darbus. Na, o jums tik beliks mėgautis puikiu vaizdu, saugia aplinka ir, žinoma, pagalvoti, kaip galėtumėte ekonomiškai bei prasmingai panaudoti žaliavą ir atsiradusią papildomą erdvę.