Finansinis verslo pastiprinimas: kas, kur kada ir iš kur?

Verslas – visada buvo ir bus viena labiausiai žmones dominančių temų. Ir, nieko keista, kodėl taip yra – juk tūkstančiai žmonių nori išbandyti jame savo jėgas. Be to, yra daugybė dalykų, susijusių su verslu. Vienas jų – finansai. Jie yra reikalingi kiekvienam verslui. Taigi, nieko keista, kodėl  finansinis verslo pastiprinimas vienas aktualiausių klausimų. Tad, jei ir jūs planuojate steigti verslą, o galbūt tai jau ir padarėte, tačiau jums reikalingi pinigai, pats metas pasidomėti jų šaltiniais.

Subsidijos jaunam verslui

Taigi, jeigu jums yra reikalingi  pinigai verslo paskolai, pats metas pasinaudoti subsidija. Jei norite pasinaudoti šia finansine priemone, tiesiog apteikite paraišką INVEGAI. Internetinėje svetainėje galite rasti paraiškos šabloną, o taip pat – visų būtinų dokumentų sąrašą. Jei paraiška bus priimta ir patvirtinta ir, jei bus pasirašyta dotacijos sutartis, tokiu atveju kas mėnesį bus kompensuojama dalis darbo užmokesčio.

Paskolos

Visai nesvarbu, kokiu tikslu jums yra reikalingas finansinis pasitirpinimas – norite įrengti daugiau darbo kabinetų, siekiate investuoti į darbuotojų mokymą, o galbūt tiesiog norite įsigyti naujos įrangos – bet kuriuo iš šių atvejų jums pravers paskolos. Šiandien yra ypač daug įmonių, kurios skolina verslui, tad viskas, ką jums tereikia padaryti, tai – tik pasiimti šiuos pinigus. Tiesa, prieš pasiskolinant, reikėtų surasti atsakymus ir į tam tikrus klausimus. Kuri įmonė skolina palankiausiomis palūkanomis? Kada ir kokiomis sumomis bus  mokamos įmokos? Ar susidūrus su finansiniais sunkumais bus galima atidėti įmokų mokėjimą? Ar yra reikalingas užstatas ir, jei taip, tai kokio dydžio? Taigi,  raskite atsakymus į visus šiuos klausimus ir pagal turimą informaciją bus paprasta nuspręsti, iš kurios įmonės verta skolintis.

Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo įmonės

Svajojantieji turėti nuosavą verslą, tačiau stokojantys tam lėšų, gali išbandyti ir dar vieną sprendimą. Tai – Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo įmonės. Open Circle Capital, Livonia Partners, Lift Capital, Verslo angelų fondas II – tai tik kelios erdvės, į kurias finansinės paramos gali kreiptis norintieji turėtų savo verslą.

LR žemės ūkio ministerijos parama

LR žemės ūkio ministerija – taip pat taiko tam tikrus sprendimus, norintiems gauti paramą, pavyzdžiui: „Paskolų portfelio garantijų teikimo priemonė“; „Dalies palūkanų, sumokėtų už trumpalaikiam ir (ar) biologiniam turtui įsigyti suteiktus kreditus ir (ar) kredito linijas be UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo garantijos, kompensavimas“; ,,Pagalba garantinei įmokai kompensuoti“ (kreditai)“; „Pagalba garantinei įmokai kompensuoti“ (finansinė nuoma (lizingas)“

„Dalies palūkanų, sumokėtų už trumpalaikiam ir (ar) biologiniam turtui įsigyti suteiktus kreditus, dėl kurių suteikta UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo garantija, kompensavimas“ ir t.t.

Alternatyvūs finansavimo šaltiniai verslo pradžiai

Dar tik planuojantieji kurti savo verslą, gali rinktis ir alternatyvius finansavimo šaltinius verslo pradžiai, pavyzdžiui, FinBeeVerslui, GoSvay, PayRay, Faktoro, Finbro ir t.t. Sužinokite, kuris iš šių pasirinkimų geriausiai pateisintų jūsų lūkesčius.

Savivaldybių parama

Tai vienas sprendimas, kai reikalingas finansinis pastiprinimas, tai – savivaldybių parama. Kreipkitės į savo rajono savivaldybę ir pasidomėkite, kokie paramos sprendimai yra galimi jūsų verslo atveju.

Taigi, jei dar tik planuojate kurti verslą ar jau padarėte tai ir šiuo metu yra reikalingas finansinis pastiprinimas, kaip matyti, tikrai turite iš ko rinktis. Nuo paskolų iki alternatyvių finansavimo šaltinių, nuo LR žemės ūkio ministerijos paramos iki savivaldybių paramos. Tad pats metas pasidomėti šiomis galimybės labiau – sužinoti, kuri iš jūsų geriausiai pateisintų jūsų poreikius bei lūkesčius ir, žinoma, nepraleisti progos įkurti ar plėtoti nuosavą verslą.