Ieškote verslo dovanos? Štai, ko derėtų nepamiršti

Verslo dovanos verslo pasaulyje – ypač populiarus reiškinys. Klysta, kurie galvoja, kad verslo dovanos yra dovanojamos tik įmonių gimtadienių ar jubiliejų progomis – nieko panašaus, jos gali būti įteikiamos ir Kalėdų proga, Boso dienos proga ar pasirašius svarbią sutartį. Tačiau tai dar ne viskas – yra daugybė dalykų, kuriuos reikia žinoti apie verslo dovanų parinkimą ir įteikimą. Tad, jei ši sritis jums kelia daug klausimų, pats metas sužinoti svarbius atsakymus.

Aiškiai apibrėžkite tikslą

Vienas svarbiausių dalykų, ką reikėtų padaryti prieš išrenkant verslo dovaną, tai – aiškus tikslo suvokimas. Klysta tie, kurie galvoja, kad verslo dovanos yra tiesiog verslo dovanos ir visiškai nesvarbu, kokia proga jas planuojama įtikti. Nieko panašaus – egzistuoja aiškus verslo dovanų segmentavimas ir verta atminti, kad  verslo dovana, kuri yra tinkama įteikti Kalėdų proga, nebūtinai tiks įteikimui svarbios sutarties pasirašymo proga. Taigi, pirmiausia reikėtų įvardinti aiškų tikslą. Kokia proga norite įteikti verslo dovaną? Kalėdų proga? Verslo susitikimo proga? Bendradarbiavimo sukakties? Įmonės sukakties proga? O galbūt konferencijos proga?

Būkite socialiai atsakingi

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad verslo pasaulyje yra palankiai yra vertinamos socialiai atsakingos įmonės. Gera žinia ta, kad parodyti socialinę atsakomybę galima ypač įvairiais būdais net ir parenkant tinkamas verslo dovanas. Tad, jei jūsų tikslas taip pat parodyti, kad jūsų įmonė yra socialiai atsakinga, atkreipti dėmesį į naujausias tendencijas. Viena naujausių sako, kad labai svarbu tausoti gamtą. Taigi tokia, t.y., gamtą tausojanti ir turėtų būti jūsų dovana –  jei tik įmanoma, rinkitės gaminius, kurie grietai suyra (pavyzdžiui, dovanų pakuotė turėtų būti iš   popieriaus);  venkite papildomų dekoro elementų. Taip pat puikiai tiks ir tokia dovana, kuri buvo pagaminta tiesiog jūsų mieste.

Kokybė, kokybė ir dar kartą kokybė

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad kiekvienas verslas turi sietis su patikimumu, kokybe bei solidumu ir to paties tikimąsi iš verslo dovanų. Taigi, jei nusprendėte įteikti verslo dovaną. rinkitės tik tai, kas kokybiška, natūralu bei patvaru. Pavyzdžiui, jei bus dovanojamas tekstilės gaminys, tebūnie  jis pagamintas iš tokios medžiagos kaip šilkas, linas ar natūrali medvilnė, o sintetiką palikite nuošalyje. Jei ruošiatės dovanoti šokoladinius gardėsius, tebūnie tai  šokoladas, savo sudėtyje turintis kuo daugiau kakavos ir tik visiškai natūralius pagardus – uogas, vaisius, riešutus.

Geriau anksčiau nei vėliau

Na, o pabaigai – dar viena tiesylė susijusi su dovanos įteikimu. Jei jau taip nutiko, kad svarbią dieną negalėsite dovanos įteikti gyvai ir tai už jus padarys kitas asmuo, bent  jau pasistenkite, kad dovana būtų įteikti šiek tiek anksčiau, pavyzdžiui, likus kelioms dienos iki  proginės dienos, o ne vėliau. Geriau anksčiau nei vėliau – būtent tokios taisyklės reikėtų laikytis, kai kalbame apie verslo dovanų įteikimą.

Taigi, apibendrinant belieka tik pridurti, kad renkanti ir įteikiant verslo dovanas, svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. Visų pirma, reikėtų labai aiškiai ir tiksliai įvardinti, kokiu tikslu bus įteikiama dovana (Kalėdų proga, bendradarbiavimo sukakties proga, įmonės jubiliejaus proga ir t.t.). Antra – vertėtų prisiminti, kad verslo dovanos yra puiki proga parodyti, jog jūsų įmonė – socialiai atsakinga. Tad norėdami tai padaryti, rinkitės tokią dovaną, kuri tausotų aplinką. Taip pat svarbu atminti, kad dovana turi būti kokybiška. Geriausias to pavyzdys – vietoje sintetinių tekstilės gaminių reikėtų gaminis iš šilko, lino ar natūralios medvilnės. Na, ir, žinoma, taip pat pravartu prisiminti, kad, jei neturėsite galimybės įteikti dovaną progos dieną, tai bent jau suplanuokite viską taip, kad i būtų įteikta likus kelioms dienoms iki šventės.