Kokių vitaminų, mikroelementų bei vaistažolių turėtų gauti šunys?

Šunų mitybos racionas – svarbus klausimas jų šeimininkams. Jei šeimininkai nori, kad jų augintinis būtų sveikas, stiprus ir ilgai gyventų, turi ypač atsakingai formuoti jų mitybos racioną – taip, kad netrūktų tam tikrų vitaminų bei mikroelementų,  o taip pat ir vaistažolių, kurios yra svarbus jų šaltinis. Tačiau tam, kad būtų galima tai padaryti, pirmiausia reikia žinoti, kuo naudingi ir kodėl reikalingi yra tam tikri vitaminai bei mikroelementai. Taigi, kviečiame sužinoti, kokių ir kodėl vitaminų ir mikroelementų turi gauti jūsų augintinis.

Kokie vitaminai bei mikroelementai ir kodėl yra reikalingi jūsų augintiniui?

Tikrai egzistuoja ne vienas vitaminas, kuris būtinai turi atsirasti jūsų augintinio kasdieniame racione. Vienas iš jų yra vitaminas A, kuris ypač svarbus mažiems ir vis dar augantiems šuniukams. Šis vitaminas yra atsakingas už ašarų, seilių liaukų veiklą, o taip pat ir už inkstų veiklą. Be to, šis vitaminas ypač efektyviai stiprina šuniukų organizmą, todėl jo svarba ir yra tokia didelė mažyliams – gaunant šio vitamino pakankamai, stiprinamas imunitetas ir mažinama uždegimų ir įvairių ligų tikimybė. Tam, kad aprūpintumėte mažylį šiuo vitaminu, pirmenybę reikėtų teikti šunų maistui, kurio sudedamosios dalys – kukurūzai, kiaušinių tryniai, morkos, kepenys, žalumynai.

Dar vienas svarbus vitaminas yra B1. Labai svarbu, kad netrūktų šio vitamino, kadangi atsiradus jo trūkumui, šuo pasidaro tingus, vangus, gali prasidėti ir viduriavimas. Šio vitamino randama daržovėse bei alaus mielėse.

Jei turite besilaukiančių kalytę, labai svarbu užtikrinti, kad jos mityboje netruktų vitamino B2, kadangi jis yra ypač svarbus normaliam šuniukų vystymuisi. Šio vitamino randama pieno išrūgose bei alaus mielėse.

Svarbus yra ir vitaminas C – gaunant jo pakankamai, stiprinamas imunitetas ir gerokai sumažėja infekcinių ligų tikimybė. Taip pat gaunant šio vitamino pakankamai, yra palaikomas normalus energijos lygis, šuo būna žvalus ir ištvermingas.

Atėjus pavasariui, labai svarbu užtikrinti, kad šuns mityboje netrūktų ir vitamino D. priešingu atveju, gali pablogėti bendra organizmo būklė ar išsivystyti rachitas. Kad jūsų augintinis gautų pakankamai šio vitamino, vos tik atėjus pavasariui, planuokite ilgus pasivaikščiojimus saulėtomis dienomis, taip pat galite nupirkti ir specialų tirpalą.

Labai svarbu užtikrinti, kad šuniuko oda būtų puikios būklės, kad būtų išvengiama paraudimų, įtrūkimų, niežulio. Palaikyti puikią odos būklę yra paprasta aprūpinant augintinį vitaminais F ir G. Tad, kad jų netrūktų, pasirūpinkite, kad mityba būtų praturtinta sėmenų aliejumi (jis yra turtingas vitaminu F), o taip pat ir kepenimis (jose  gausu vitamino H).

Labai svarbu u-tikrinti, kad jūsų augintiniui netrūktų ir kalcio – tai kaulams, dantimis bei nervinių impulsų perdavimui ypač reikalinga medžiaga. Tačiau taip pat svarbu ir nepersistengti – praktika rodo, kad būtent taip danai ir nutinka. Nemaža dalis šunų šeimininkų, augintiniui duoda tiesiog per dideles doze šio mikroelemento, o tai taip pat neapsieina be pasekmių – jei kalcio gaunama per daug, kremzlės sukaulėja ir gali būti jaučiamas sąnarių skausmas.

Vaistažolės – puikus  sveikatos šaltinis

Na, o pabaigai belieka tik pridurti dar vieną svarbią detalę. Ne paslaptis, kad kai kalbame apie žmonių mitybos racioną, labai dažnai galima išgirsti, jog vaistažolės yra puikus sveikatos šaltinis. Ir tai – tikrų tikriausia tiesa, tačiau taip pat svarbu akcentuoti, kad naudingos ir šuniukams. Tad, pats metas sužinoti, kokios vaistažolės ir kodėl taip pat turėtų būti įtrauktos į jūsų augintinio racioną.

Puikus pasirinkimas yra liucerna, kadangi joje – daug svarbių vitaminų. Tai – vitaminai A, E, K ir D. Naudingos jūsų šuniukams yra ir kiaulpienės – jos padeda pašalinti toksinus iš organizmo. Į racioną reikėtų įtraukti ir ežiuolės, kadangi jos ypač turtingos vitaminu C, tad intensyviai stiprinamas imunitetas. Vertingas ir ženčenis, kadangi jis tirpina širdį, o taip pat – padeda susikoncentruoti. Na, o, jei jūsų augintinis patyrė traumą ar jam buvo atlikta operacija, mitybą vertėtų praturtinti ilgagalviu dobilu, kadangi jame esančio medžiagos spartina žaizdų gijimą.

Tad, jei dar tik planuojate įsigyti šuniuką, pats metas iš anksto perprasti sveikatai palankios mitybos principus – reikalingi vitaminai bei kalcis, verta į racioną įtraukti ir tam tikras vaistažoles. Na, o, jei jau turite tokį augintinį, tokiu atveju pats metas savęs paklausti – ar tikrai geba užtikrinti tinkamą mitybą? Jei ne, pats metas imtis pokyčių.